„Od soboty 4. prosince budeme očkovat denně od půl osmé ráno do čtvrt na osm večer, a to včetně víkendů,“ informovala mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá.

Nemocnice Znojmo požádala o výpomoc Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, který schválil výpomoc hasičů v očkovací ambulanci. „Díky posílení očkovacího týmu hasiči jsme schopni od soboty naočkovat místo současných 950 lidí víc než 1540. Dnes budou do systému zadány další termíny, které ale bohužel stále nepokryjí všechny zájemce,“ upozornila Veselá.

Zdravotníci také žádají registrované, kteří se na očkování nakonec nemohou dostavit, aby je o tom včas informovali. „Bohužel se nyní setkáváme s tím, že v rámci jednoho dne nepřijde na očkování vícero registrovaných zájemců bez toho, že by zavolali nebo termín zrušili. Blokují termíny jiným a navíc zaměstnávají personál, který se je snaží kontaktovat telefonicky, ovšem neúspěšně,“ vyzvala mluvčí nemocnice.

Zrušené termíny nemocnice okamžitě nabízí dalším zájemcům a ti je obratem využívají. Termín očkování je možné zrušit přímo v potvrzovacím e-mailu nebo prostřednictvím linky 1221.

Vedení znojemské nemocnice v tuto chvíli také jedná Fakultní nemocnicí Brno o zprovoznění dalšího očkovacího místa ve Znojmě, vedena jsou také jednání se zřizovatelem o navýšení očkovacích kapacit. Personál nemocnice pečuje k dnešnímu dni pečuje o osmasedmdesát pacientů s Covid-19, z nichž dvanáct je v intenzivní péči. Kvůli nemoci, karanténě nebo péči o nemocné postrádá nemocnice Znojmo více než sto zdravotníků.

Znojemský okres navíc patří v Jihomoravském kraji k těm největším. „Spádovost naší nemocnice pro pacienty je veliká, protože v blízkosti nemocnice není žádné jiné zdravotnické zařízení či centrum, které by očkovalo,“ poznamenal Petra Veselá.