Pozvracel se opilý ředitel ve služebním autě, nebo ne? Tato otázka prohloubila vrásky na čele nejen řediteli strážníků Petrovi Kolouchovi, ale také jeho nadřízenému, starostovi Znojma Petrovi Nezvedovi. Údajný prohřešek šéfa strážníků oznámil před časem bývalý strážník Radek Pechura. Nyní se za jeho výpověď postavili i další lidé. „Na noční službě sedmého června nás ve městě zastavil ředitel Petr Kolouch. Byl opilý. Jel s námi na kontrolu obchodu v Načeraticích. V autě se mu udělalo nevolno a svoji žaludeční potřebu vykonal do služebního vozidla,“ napsal ve svém oznámení Pechura. „Bývalý strážník Pechura lže. Vše, co o mně tvrdí, je důsledek jeho vyhazovu. Nepracoval tak, jak by měl strážník pracovat,“ uvedl dříve ředitel znojemských strážníků Petr Kolouch. Jinak ale hovoří další strážníci.

„Osobně jsem byl na poradě, kde se ředitel Petr Kolouch před dalšími asi dvaceti kolegy přiznal. Neřekl sice, že se pozvracel v autě, ale řekl, že se stalo nedopatření, které se dalo napravit a zabalil to,“ uvedl dnes již bývalý strážník Jiří Letocha. Dodal, že sice na poradě nepadlo otevřeně slovo zvracet, ale že všichni přítomní moc dobře věděli, že se to skutečně stalo. „Po tomto incidentu jsem chtěl sám napsat do novin, ale raději jsem odešel, aby to ostatní strážníci neměli ještě těžší,“ přiblížil Letocha. „Petr Kolouch, jako můj dobrý kamarád, nastolil u městské policie takový režim, který mi velmi vadil. Proto jsem se rozhodl od policie sám odejít,“dodal Letocha. Slova bývalých strážníků Letochy a Pechury, že se nepříjemný incident v noci ze sedmého června skutečně stal, potvrdili také další dva lidé. „Nebyl jsem sice přímo ve službě, ale na poradě se ředitel Kolouch skutečně k tomu, že v opilosti znečistil služební auto, přiznal. Začal tak trochu neformálně a řekl, že se to prostě stalo a hotovo,“ řekl člověk který si nepřál být jmenován.

Redakce však jeho jméno zná. Šikanoval děti Šéf znojemských strážníků se zlobí a zvažuje podání trestního oznámení. „Už mě tahle kauza nezajímá a nebudu se k ní vracet. Pan Pechura šikanoval děcka, otočil dvě auta na střechu, vyhrožoval mi. To je strážník? Já byl jediný, který ho po patnácti letech dokázal vyhodit. On to prostě neumí rozchodit,“ rozčílil se Kolouch. Dodal, že uvažuje o trestním oznámení na Radka Pechuru pro pomluvu nebo pro porušení mlčenlivosti. „Na té poradě jsem jen řekl, že to nebylo vhodné a že jsem s nimi neměl do Načeratic jezdit,“ přiblížil Kolouch. Nevhodností měla podle jeho slov být situace, kdy po zapíjení svobody kolegy v jednom ze znojemských podniků sedl podnapilý do služebního auta a jel s hlídkou na místo zásahu. Starosta Znojma věří svému podřízenému. „Mluvil jsem jak s ředitelem, tak se strážníky, kteří byli v autě. Ze všech podkladů jsem usoudil, že oznámení pana Pechury se nezakládá na pravdě,“ uvedl již dříve starosta Znojma Petr Nezveda.