O incidentu informoval regionální týdeník Znojemsko. Podle týdeníku měl Pikola u sebe zboží za asi tisíc korun. Doklad o zaplacení však nikoli.

Ukončení pracovního poměru s dnes již bývalým kandidátem do Evropského parlamentu Pikolou potvrdil jeho zaměstnavatel.

„Rudolf Pikola pracoval pro naši agenturu jen krátce, přibližně jeden měsíc. Zastával pozici pracovníka ostrahy. Bezprostředně po události z minulé středy jsme s ním pracovní poměr ukončili,“ řekl šéf třebíčské bezpečnostní agentury, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Redakce jej však zná.

Podle bývalého zaměstnavatele měl Pikola u sebe zboží, pocházející ze znojemského obchodu řetězce Kaufland, ve kterém měl hlídat nenechavce. „Vnitřní směrnice nařizují, že pracovník u sebe musí mít doklad od takového zboží pro případnou kontrolu. To pan Pikola neměl a tudíž porušil směrnice,“ uvedl zástupce agentury.

Rudolf Pikola na dotaz Znojemského deníku Rovnost sice jasně nepopřel, že by u sebe zboží měl, odmítá však, že by byl bez práce.

„Já sem pořád zaměstnaný, žádnou výpověď nemám. V práci jsem byl i včera. Kdybych kradl, jak říkáte přes tisícovku, tak to je jen na přestupkovou komisi. Takže u toho police nebyla a já žádný problém s policií nemám,“ hájil se Pikola.

I v této věci ale Pikola zřejmě lže. „Včera v práci nebyl a už rozhodně nebude,“ reagoval stručně jeho bývalý šéf.

Podrobnosti údajné krádeže jsou zatím nejasné. „Ať mi to někdo dokáže. Kdyby mě přistihli, tak by se asi se mnou nepárali a předali by mě policii. U mně nic takového ale nehrozí. Mně nikdo nechytil,“ uvedl Pikola.

Policie žádný případ krádeže v Kauflandu z minulé středy neeviduje. „Mohu potvrdit, že v uvedený den jsme případnou krádež v Kauflandu neprošetřovali,“ potvrdila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Podle majitele znojemské bezpečnostní agentury je to však logické. „Nebudou si přeci dělat negativní reklamu tím, že přímo jejich zaměstnanci kradou. Osobně bych takového člověka vyhodil, i kdyby ukradl jenom lízátko. Policii bych volal, jen kdyby šlo skutečně o velkou škodu,“ řekl Miroslav Jánský.

Dva jiní muži, spjatí s Dělnickou stranou na Znojemsku, však policií prošetřováni jsou. Podle vyjádření policejní mluvčí stále pokračuje prošetřování muže ze Znojma, který svým tetováním projevoval sympatie k nacismu. Šestadvacetiletého muže ze Znojemska, který se účastnil i poslední sobotní demonstrace pravicových radikálů v Jihlavě, podezřívá policie ze spáchání trestného činu hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení.

UPOZORNĚNÍ: Diskuzi jsem kvůli rasistickým příspěvkům ukončili. Slušným diskutujícím se omlouváme.