Silnici přecházejí například lidé, kteří bydlí nedaleko a chtějí si v obchodě nakoupit. „Chodím tudy téměř denně. Ten semafor nefunguje nejméně tři týdny. Mám strach do silnice vůbec vkročit, ale co mám dělat?" postěžovala si důchodkyně Barbora Volánková z Přímětic.

Další žena využívá městskou hromadnou dopravu, jejíž zastávka ve směru na Přímětice je na druhé straně silnice od obchodu. „Proto musím přes silnici. Vždycky čekám, až mi auta skutečně zastaví. Někdy to trvá i delší dobu. Kolem projede deset i více aut a nikdo chodci nezastaví," zlobí se žena.

Její slova potvrzuje další starší žena. „Kdyby fungoval semafor, cítila bych se rozhodně bezpečněji. Netuším, proč už to někdo dávno neopravil. Čeká se na to, až tady někoho zajedou?" řekla žena, která se představila jako Anna.

Vedení města o nefunkčním semaforu na rušné křižovatce ví a snaží se to řešit. „Společně se Správou nemovitostí města Znojma tento problém již řešíme. Jednali jsme i s lidmi, kteří bydlí v lokalitě U Lesíka, kteří nás na tento problém upozornili," naznačila mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Podle místostarosty Znojma Jana Groise je problém složitější. „Potíž je v tom, že v těsném sousedství křižovatky funguje soukromý podnikatel, na kterém oprava částečně závisí. Město s ním jedná. Kvůli bezpečnosti chodců chceme, aby obdobně jako jinde ve městě fungovaly i na Přímětické semafory do sedmé hodiny večerní," řekl Grois.

Kritickou křižovatku hlídají strážníci i policisté. „V ranních hodinách a ve špičce, kdy je přechod pro chodce velice frekventovaný, dozoruje tento přechod strážník městské policie. Po dohodě s policií by na dané trase měli stát i dopravní policisté, kteří budou monitorovat rychlost jízdy. Budeme se snažit co nejdříve znovu semafor zprovoznit. Existují zde technické problémy, neboť město není majitelem pozemku, přes který vedou kabely k semaforu, které je nutné opravit," doplnila mluvčí.

Dopravní policie o problémech na Přímětické také ví. „Na místo posíláme hlídky v exponovaných dobách. Například když chodí děti do školy a v podvečer," řekl šéf dopravních policistů ve Znojmě Robert Pešek.

Řešení celého problému je tedy na znojemské radnici. Ta totiž světla ve Znojmě včetně semaforů spravuje.

„Chtěla bych ubezpečit všechny občany, že uděláme vše, co bude v našich silách, abychom semafory zprovoznili co nejdříve. Pokud kdokoli uvidí ve Znojmě nefungující semafor, může se obrátit na Správu nemovitostí města Znojma," zakončila mluvčí.