„Pořád dochází k dolaďování časových intervalů u semaforů. Doprava se na kruhovém objezdu zrychlila až o třicet procent. Provoz se však stále mění. Například začátkem měsíce jezdí městem více kamionů,“ informoval místostarosta znojemské radnice Jan Blažíček.

Radnice řešila v souvislosti se semafory i drobné stížnosti. „První dva dny k nám přišla stížnost nájemníků, kteří bydlí v blízkosti semaforů. Stěžovali si na rušení nočního klidu klapáním semaforů. Záležitost jsme okamžitě vyřešili,“ dodal Blažíček.

Z pohledu plynulosti provozu hodnotí situaci kladně i vedoucí dopravního inspektorátu znojemské policie Robert Pešek. „Doprava se na kruhovém objezdu výrazně zlepšila. Fronta, která kolikrát dosáhne až k lázním, se vyskytne už jen výjimečně,“ řekl Pešek. Podle něj si i chodci na nový způsob přecházení zvykli. „Přechody jsou určitě bezpečnější,“ dodal.

Zkušenosti s plynulejším provozem mají i instruktoři autoškol. „Provoz je o něco plynulejší než dříve. Kamion, který tudy projížděl, musel zastavit kvůli každému chodci. A tím se provoz hodně zdržoval. Nejideálnější by byl samozřejmě obchvat Znojma,“ řekl šéf autoškoly Dalibor Neuschl.