„Jsem vedoucí informačního centra a pokud tu nejsem, zastupuje mě sestra Anička,“ říká čtyřiadvacetiletá Alena.
Pro festival začaly pracovat už vloni. „Vyzval nás prezident Jiří Ludvík, který mě učí na Gymnáziu. Neměla jsem žádnou letní brigádu, tak jsem se společně se sestrami přihlásila,“ vzpomíná sedmnáctiletá studentka Eva.

Sestrám se práce pro festival líbila natolik, že se přihlásily i letos. „Náplní naší práce je především odpovídat zájemcům o festival na nejrůznější dotazy. Nejčastěji se lidé ptají, co se hraje, jestli se některá představení kvůli špatnému počasí přesouvají a podobně. Kromě podávání informací máme na starost i práci brigádníky,“ popisuje činnost šéfová infocentra.

„Prodáváme také festivalová vína, okurky, programy a ostatní produkty, které se k akcím váží,“ shrne náplň práce nejstarší ze sester, Anna.
Úkolem nejmladší je i příprava posezení na koncertech, či uvádění návštěvníků. „Stalo se, že hosté přišli na koncert o půl hodiny později a byli rozčarovaní z toho, že pro ně nemám místo do první řady,“ popisuje Eva.

Jak dodávají, nejhorší je rozjezd. „Ze začátku tápeme, nemáme dokonalý přehled o všech akcích,“ smějí se.
Shodují se, že opera je letos úžasná. „Ale k mým největším zážitkům patří vyplavená jízdárna v Louckém klášteře. Do dvou do rána jsme odstraňovali vodu a díky hasičům se budovu podařilo vysušit. Všechny nás to pěkně stmelilo,“ popisuje Anna.

Všechny tři počítají se spoluprací v příštím roce. „Sešel se zde přátelský kolektiv a nepanuje zde žádná rivalita,“ uzavírají.