„Ve čtvrtek šestého června odpoledne, večer a v noci na pátek se budou vytvářet místní přeháňky a bouřky, které mohou být i velmi silné,“ popisovali meteorologové na sociální síti X.

Pravděpodobné jsou ojedinělé kroupy i nad dva centimetry a nárazy větru kolem devadesáti kilometrů v hodině. „V oblastech s podmáčeným terénem mohou způsobovat častější vyvracení stromů. Rizikové budou i intenzivní srážky s úhrny kolem třiceti milimetrů za krátkou dobu,“ informoval Český hydrometeorologický ústav.

Bouřky by se mohly vyskytovat i v pátek odpoledne a večer. Ojediněle mohou být silné, doprovázené kroupami, nárazy větru kolem sedmdesáti kilometrů v hodině a přívalovými srážkami.

V pátek ráno meteorologové varovali před lokálním zatopením nebo přívalovou povodní. „Vzhledem k vysoké nasycenosti území z předchozí epizody a očekávanému výskytu velmi silných bouřek může docházet k lokálnímu zatopení, může se ale vyskytnout i přívalová povodeň. Hladiny řek mohou překročit první a ojediněle i druhý stupeň povodňové aktivity. Výstrahu lze vzhledem k další odpolední epizodě bouřek prodloužit," sdělili odborníci z českého hydrometeorologického ústavu.

Původní výstraha před silnými bouřkami platí do páteční osmé hodiny večerní. Meteorologové upozornili, že problém mohou způsobit i menší kroupy a blesky. „Je třeba mít na paměti nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími předměty, hlavně větvemi. Při řízení auta v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," doplnili.

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz.

| Video: Youtube