Třiadvacet sypačů a čtyřicet radlic upravovalo už od úterního rána více jak devět stovek kilometrů silnic na Znojemsku. Podle dispečerky Správy a údržby silnic je v pohotovosti veškerá technika. Na Znojemsku jsou dosud všechny silnice sjízdné, avšak se zvýšenou opatrností.

„Silničáři jsou stále v terénu se sypači a daří se jim veškeré cesty udržovat průjezdné. Zatím nám na dispečink řidiči nehlásili žádné závažné problémy. Všechny silnice jsou průjezdné, nemáme informace, že by někde auta stála. Provádíme už od nočních hodin plužení, od půlnoci jsou venku všechny radličky a sypače," řekla denní dispečerka Správy a údržby silnic Marie Kučerová.

Na silnicích druhé a třetí třídy se vlivem trvalého sněžení a větru místy tvoří závěje, které zužují profil vozovky. S navátými jazyky se lze setkat také na silnicích první třídy, například mezi Znojmem a Moravskými Budějovicemi.

Velmi opatrní by měli být všichni řidiči, projíždějící obcí Kasárna u Znojma. Silnice je kvůli špatnému technickému stavu a přenosným značkám velmi zúžená. Kamiony se zde míjejí jen o centimetry.

AKTUÁLNĚ: Zvýšené opatrnosti musejí dbát řidiči projíždějící Suchohrdly u Znojma. Přímo v obci uvázl pod kopcem kamion. Po zasněžené silnici nemůže vyjet a částečně blokuje silnici ve směru na Prosiměřice.