Místy totiž na silnicích druhých a třetích tříd leží zbytky sněhu a řidičům hrozí nebezpečí smyku. Omezený provoz je u Hlubokých Mašůvek. Do příkopu zde zapadl nákladní vůz a dopravu na místě řídí policisté a odklání ji mimo obec. Pravděpodobně bude uzavřená do desáté hodiny dopolední..

Plné ruce práce stále mají silničáři. „Momentálně jsou všechny silnice průjezdné, technika je v terénu. Začalo svítit slunce, to znamená, že sníh se začne pomalu rozpouštět a na silnicích budou ležet zbytky rozbředlého sněhu. Po celou noc se nic vážného nestalo. Pouze v noci jeden sypač zapadl, protože vjel na krajnici. Museli jsme jej vytáhnout,“ popsala ranní situaci dispečerka Marie Kučerová ze správy a údržby silnic.

Žádné zpoždění nemá městská hromadná doprava ani pravidelné autobusové linky na Znojemsku. „Dneska aktuálně nemáme hlášené žádné zpoždění a zatím jezdíme podle plánu,“ řekl dispečer Martin Rajnoha ze Znojemské dopravní společnosti Psota. Na jihu Moravy po ránu nesněží, vítr je ve srovnání se středou mírnější a teploty se pohybují do minus deseti stupňů Celsia.

Online sněhové zpravodajství sledujte ZDE