Jednu z nejrozsáhlejších oprav silnic na Znojemsku zahajují silničáři na tahu od Suchohrdel a Dyje k hraničnímu přechodu v Hevlíně. Právě zahájili práci na výměně povrchu silnic mezi obcemi. Pokud uspějí s žádostmi o evropské peníze, začnou v příštím roce opravovat průtahy obcemi na trase.

„Silnice už to hodně potřebuje, horší stav jsem snad nikde jinde nezažila. Dopravní zátěž je tu zatím přiměřená, po opravách asi vzroste,“ řekla starostka Dyjákovic Jaroslava Němcová.

Průtah v obci přijde na řadu za půldruhého roku. „Máme naplánovanou druhou etapu kanalizace a opravy místních silnic. Vše záleží na dotacích. Práce potřebujeme sladit právě s opravami průtahu,“ dodala starostka.

Podobně jsou na tom v nedalekém Hrádku. „Chystáme pokračování kanalizace, pokud získáme dotaci, mohli bychom začít příští rok a navázat rekonstrukcí průtahu,“ řekl starosta Ondřej Kubic. I on poukázal na špatný stav silnice, která potřebuje opravu.

Na první část rekonstrukcí vynaloží silničáři zhruba pětačtyřicet milionů. „Dodavatel začal s prvními pracemi tento týden, od příštího bude postupovat po jednotlivých úsecích po celé trase od Suchohrdel k Hevlínu. Většina prací na této etapě by měla skončit letos,“ uvedl vedoucí znojemské oblasti krajské správy silnic Zdeněk Komůrka.

Projektanti brzy začnou chystat dokumentaci pro opravy průtahů v Dyji, Krhovicích, Valtrovicích, Hrádku a Dyjákovicích. „U úseku od kasárenské křižovatky přes Přímětice do Suchohrdel chystáme zadání projektové dokumentace,“ doplnil Komůrka.