Mezi svými blízkými nebo s partou kamarádů v hospůdce si přelom roku užívala většina lidí ve Znojmě. Před poslední půlnocí roku 2023 přesto procházely centrem města skupiny zvědavé, kdo přišel slavit ven.

Lidé přicházeli tradičně na Masarykovo náměstí, ale hloučky se nakonec chvíli před půlnocí tvořily hlavně na Horním náměstí. Nový rok tu přivítalo několik skupin přátel i rodiny s dětmi. Mezi nimi například studentka Kwan.

„Jsem z Thajska a studuji teď na výměnném pobytu v Teplicích. Udělala jsem si na konec roku výlet. Byli jsme se podívat v Brně, dnes jsme navštívili Vídeň a teď poznáváme večerní Znojmo,“ vyprávěla dívka.

Nízký stav vody ve znojemské přehradě odhaluje historii údolí Dyje v Trauznicích, pod Královým stolcem.
Top pět událostí roku 2023. Přehrada ve Znojmě na suchu i zátah celníků

Jak dodala, Znojmo jí oproti Teplicím přišlo překvapivě tiché. „Je tu večer všude méně lidí, ale nakonec jsme tu zažili kouzelnou noc,“ poznamenala.

Pořadatelé ze Znojemské Besedy původně plánovali na silvestrovský večer pro děti Pohádkový ohňostroj na Masarykově náměstí. Z úcty k obětem hromadné vraždy na pražské filozofické fakultě ale program zrušila.

Viktorie se narodila dvě hodiny po půlnoci rodičům ze Znojemska.
První dítě nového roku na Znojemsku je Viktorka, miminko má přes tři kila

Spontánní ohňostroje odpalované v centru města ze střech i ulic zářily a hlučely do prvních minut roku 2024 v centru Znojma podobně jako v minulých letech.