Němci, Poláci, ale i tuzemští hosté si rezervují pokoje v hotelích ve Znojmě a okolí, kde hodlají oslavit přelom roku. Vstupenky na večerní programy kupují i lidé ze Znojma. Očekávat mohou zábavu, kterou znají z minulých let.

Po třech letech spolupráce s vídeňskou cestovní kanceláří čekala na šéfa hotelu Happy Star u Hnanic změna při plánování oslav konce roku.
„Vždy jsme tu měli organizovanou skupinu z Rakouska. Ta ale letos hledala nové místo. Proto jsme připravili program pro individuální zájemce,“ řekl ředitel hnanického hotelu Martin Herzig.

Velký zájem

Zájem o silvestrovskou nabídku ho příjemně překvapil. „Měli jsme trochu obavy, ale nakonec zbytečně. Někteří hosté přijíždějí na celý týden, jiní speciálně jen na přelom roku,“ dodal Herzig.

Program pro hosty hotelu i příchozí začne už odpoledne ochutnávkou vín. Poté bude u hotelového bazénu příležitost ochutnat čtyři druhy sektů a jednohubek, hlavní silvestrovský program doplní večeře se živou hudbou. Za celé odpoledne i večer zaplatí návštěvníci téměř dvanáct set korun.
Znojemské hotely před koncem roku očekávají zejména zahraniční klientelu. „Podobně jako v předchozích letech převažují lidé zejména z německy mluvících zemí. Téměř polovinu kapacity hotelu máme zamluvenou už od léta,“ uvedla manažerka prodeje hotelu Prestige Yvona Kořenková.

Většina hostů přijíždí s předstihem. „Většinou si rezervují čtyři noci, včetně konce roku. Před Silvestrem vyjíždějí na výlety do okolí,“ dodala manažerka.
Na slavnostní večer, který hotel pořádá, přijdou i lidé ze Znojma a okolí. „Někteří si vstupenky rezervují s předstihem, ale větší zájem očekáváme až příští týden. Pro hosty chystáme, v ceně vstupného jedenáct set padesát korun, program s dvěma kapelami, rautovou večeří, půlnočním překvapením a novoročním bufetem,“ dodala Kořenková.

Hotel Dukla si zase oblíbili Poláci. „Přijedou i letos, počítám, že nejméně jeden autobus. Program pro ně i pro další návštěvníky chystáme podobný jako v jiných letech. Novinkou bude letos velký ohňostroj,“ uvedla manažerka Antonína Blažíčková.

Bez ubytování

Převážně pro znojemské návštěvníky chystají slavnostní večer v Althanském paláci. „Většina míst je už rezervovaná, lidé si vstupenky zamlouvají tak měsíc předem. Zájem mají hlavně místní. O hotelové ubytování moc lidí nestojí. Znojmo, myslím, není příliš atraktivní destinace pro cesty za oslavami Silvestra, “ podotkl ředitel hotelu Luboš Doležal.

Vstupné na silvestrovskou oslavu bude stát šest set padesát korun. „Program je podobný jako v minulých letech, v ceně je pro hosty raut, dva přípitky a živá hudba,“ dodal ředitel.