„Jedná o kolektivní úspěch celé skupiny. Mistrovství České republiky plesových choreografií, které pořádá Svaz učitelů tance, je jedinečnou akcí, na které se utkají choreografie přímo určené k plesovým předtančením. Svým základem vycházejí ze společenských tanců. V konkurenci špičkových klubů a jejich formací je finálová účast s konečným šestým místem obrovským úspěchem, navíc korunovaným titulem nejlepší formací standardních tanců, udělovaným napříč věkovými kategoriemi," netajil nadšení Josef Stehlík, který skupinu vede šestým rokem.

V prosinci to bude přesně deset let, kdy poprvé přišel na trénink taneční skupiny Single, do té doby měl za sebou pouze středoškolské taneční kurzy. „V tanečních jsem přišel tanci na chuť a s odstupem to vidím tak, že to byla jen otázka času, kdy se začnu tanci věnovat víc. K tanci jako takovému mě nikdo nevedl. Doma zavládlo velké překvapení, když jsem řekl, že budu po tanečních pokračovat," vzpomínal Stehlík s tím, že po celou dobu zůstal „věrný" své taneční partnerce Anetě Adamcové.

Za úspěšnou účastí na mistrovství stojí spousta práce i času. „Formace připravujeme na zahájení plesů. Soutěž byla pro nás do té doby druhořadou záležitostí. Motivovala nás snaha dokázat, že naše vystoupení obstojí v konkurenci plesových choreografií nejlepších klubů republiky," přiblížil Stehlík.

Autorkou formace s názvem Afrika je Renata Mrázová z Modřic, která je dlouholetou trenérkou TS Single a stojí za vzestupem a i individuálními úspěchy tanečních párů. Afriku měli možnost vidět letos návštěvníci desítek plesů ve Znojmě a širokém okolí a těšit se na ni mohou i následující plesové sezoně.

Taneční skupina Single navazuje přímo na Taneční školu Single Jana Šimečka. Obě skupiny spolu úzce spolupracují na středoškolských tanečních kurzech. Právě z těchto kurzů vzešla členská základna pro současný Single. „Středoškolské taneční kurzy jsou až na výjimky záležitostí druhého ročníku střední školy, ale v tanečních kurzech pro dospělé jsme například loni měli věkové rozpětí od třiadvaceti do sedmdesáti let. Kurzy pro dospělé se těší stále většímu zájmu," zakončil Stehlík.