„Překvapilo nás, jak cestující zareagovali na možnost posílání připomínek. Drtivá většina byly podnětné návrhy, díky kterým se podařilo systém vylepšit,“ uvedla mluvčí města Denisa Šipošová.

Od poloviny února se změnily některé časy odjezdů a příjezdů k nové nemocnici, zlepšilo se spojení ke hřbitovu.

ČTĚTE REPORTÁŽ: Linkou 804 přes celé město

„K nejvíce vytíženým spojům přibyly posily, společně s dopravcem jsme vyhověli požadavku lidí na zastávku v Příměticích u sklepa,“ řekla Šipošová.

Časy odjezdů autobusů se, podle připomínek obyvatel, podařilo změnit v celkem devadesáti případech. Do jízdních řádů bylo navíc vloženo šestnáct zcela nových spojů.

Po vůli školákům

„Nejzásadnější změny nastaly na lince 802. Došlo k posunu odpoledních spojů, které jedou od nemocnice směrem na Oblekovice. Cestující požadovali, aby časy lépe vyhovovaly žákům a studentům a také zaměstnancům nemocnice. Podařilo se vyhovět řadě stížností na malou kapacitu autobusů u některých linek,“ přiblížila Šipošová.

Druhým autobusem například dopravce posílil linku 802 s odjezdem o půl sedmé z nádraží k nemocnici. „Vyšší počet spojů ještě povede kolem městského hřbitova a Průmyslovou ulicí. Přibyl i jeden pár spojů do Nesachleb a Mramotic, o jeden se zvýšil počet spojů na Hradiště a posílila se obsluha sídliště Pražská kolem zastávky Pražská motorest,“ upřesnila mluvčí.

Razantně vzrostl počet předplacených karet. „Zatímco loni byly vydány pouze tři tisícovky karet, dnes jsme již u čísla přes osm tisíc,“ řekla.
Další změny vedení města nevylučuje. „Jízdní řády jsou živým dokumentem, který se vyvíjí několik let, než se ustálí ve formě, která nejvíce vyhovuje. Další změny přijdou s datem prvního července,“ vzkázala Šipošová.