„Přes zimu chceme provést kompletní rekonstrukci hrubé stavby, pokud tedy nepřijdou větší mrazy. Předpokládám, že s tím budeme hotovi do konce května,“ uvedl vedoucí znojemských vodáků David Gros.

Ten chce hned v červnu navázat na stavební práce vybavováním interiérů. „Myslím si, že bychom na přelomu srpna a září mohli celý objekt slavnostně otevřít. Od konce léta by tedy mohl začít plně fungovat. Už nyní chystáme webové stránky, kde budeme prezentovat i možnosti využití prostor pro nejrůznější občanská sdružení, kroužky, školy a školky. Kdo chce, může nás samozřejmě oslovit už nyní,“ vybídl k možné spolupráci Gros.

Vodácký oddíl Neptun bude v opravené vodárně na konci ulice U Obří hlavy nabízet prostory a programy pro školy, turisty i veřejnost. „Půjde například o výukové programy první pomoci či chování na vodě. V areálu budeme mít i výtvarnou a keramickou dílnu s kruhem a pecí. Kdo chce, může se bližší informace dozvědět na mém e-mailu david.gros@vodaci.org,“ dodal vodák.

Neptun byl původně založen jako oddíl vodních skautů před čtyřiceti lety. Po potlačení skautského hnutí počátkem sedmdesátých let pracoval dál pod hlavičkou pionýrské organizace a posléze jako občanské sdružení. Prakticky celou dobu oddíl využíval dřevěnou loděnici postavenou svépomocí prvními členy oddílu v sedmdesátých letech. Provizorní přístřeší v uplynulých letech dvakrát poškodila velká voda na Dyji. Nový areál v bývalé vodárně mají vodáci dlouhodobě pronajatý od města. Obnova zhruba sto let staré budovy a jejího okolí, která potrvá skoro dva roky, vyjde na třiadvacet milionů. Sedmnáct milionů získali vodáci z fondu Evropské unie.