Certifikát VOC získali znojemští vinaři jako první v zemi. Značka garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. O podrobnostech hovoří předseda sdružení vinařů František Koudela.


Proč nabízíte akci Otevřené sklepy také vy, členové VOC Znojmo?
Často jezdím k jednotlivým vinařům ze sdružení. Na začátku července jsem stál u jednoho sklípku a kolem projížděli cyklisté. Zastavili se a povídali, že kdyby věděli, že jsou sklípky otevřené, tak by jezdili častěji. Tohle se stalo několikrát. Informací, kam zajít na dobré víno, je tady zatím bohužel málo. Nikde není stálá nabídka, které sklepy mají otevřeno a co všechno nabízí. Proto jsme se ve spolupráci s vinaři dohodli, že letos vytvoříme formou webových stránek ucelenou skupinu sklepů, které nabízí ochutnávky a prodej vín. Kdokoliv má zájem o ochutnávku nebo nákup vín, tak se na webových stránkách www.vocznojmo.cz dozví podrobnosti a může navštívit jakýkoliv sklípek.

Jak vaše Otevřené sklepy fungují?
Každý turista, který na Znojemsko zamíří za vínem, chce ochutnat dobrá a kvalitní vína. Nabízíme široký výběr vín. Naše sklepy mají otevřeno různě, proto je dobré se informovat na webových stránkách. Kdokoliv se podívá na web, zjistí přesné otevírací doby. U sklípků se samozřejmě dá posedět a vychutnávat kvalitu našich vín.

Co tedy vaši vinaři nabízí?
Jsou to vína VOC, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, ale samozřejmě návštěvníci mohou ochutnat celý sortiment, který vinař nabízí.

Jak po měsíci hodnotíte návštěvnost a úspěšnost akce?
Zatím máme pozitivní ohlasy. Zájem je veliký a určitě chystáme akci příští rok opakovat a chceme zkusit ještě rozsáhlejší projekt.