Vedení školy chce získat nové prostory zejména pro žáky s postižením. „Dnes se hodně o dětech s postižením mluví, naše budovy jsou starší a dosud nejsou bezbariérové. Proto plánujeme naši budovu u Lidické ulice a sousední školku zvednout o patro výš, abychom získali několik nových učeben a další zázemí zejména pro žáky v inkluzi," řekl ředitel školy Zdeněk Mikulič.

Jak dodal, součástí stavby bude i bezbariérová úprava. „Ta se bude týkat celé školy, včetně hlavní budovy, abychom odstranili dosavadní překážky, které s sebou starší stavba dosud nesla," dodal ředitel.

Podle rodičů žáků škole rozšíření prospěje. „Že škole učebny chyběly, je zřejmé, každý rok jsou rodiče prvňáků na jehlách, jestli škola otevře dvě nebo tři třídy. Rozšíření by v tomhle směru mohlo být užitečné. A prospěšná je určitě i bezbariérová úprava. Člověk ani nemusí být na vozíku, stačí, když je na berlích chvíli po úrazu a vidí, že schody jsou úplně všude," uvažovala matka jednoho z žáků školy Anna Kučerová.

Dostavba školních budov zřejmě bezprostředně neovlivní užívání domku v Dolním parku. „Jeho budoucnost bude předmětem další diskuze," řekl na dotazy zastupitelů při schvalování podání žádosti o evropské peníze starosta Vlastimil Gabrhel. Ředitel Mikulič dodal, že škola objekt zatím hodlá využívat dál. „Každá učebna je dobrá, prozatím proto domek v parku zamýšlíme používat i nadále, konečné rozhodnutí o jeho budoucnosti pak bude na městě," konstatoval ředitel.

Další postup nyní záleží na výsledku žádosti, kterou škola podala. „Již jsme ji odeslali na ministerstvo. Během příštího roku se dozvíme, jak jsme dopadli. Projekty jsou připravené, proto pokud uspějeme, mohli bychom zřejmě na přelomu příštího a přespříštího roku začít stavět," odhadoval Mikulič. Stavba má stát přes čtyřicet milionů, evropské peníze by mohly pokrýt až devadesát procent nákladů.