Někteří volili mezi vínem a pivem, ve stejném termínu se totiž konaly Otevřené sklepy v nedalekých Chvalovicích. „Pivo zvítězilo. Dal jsem si znojemské, ale ochutnám i Tesák z Bítova. Počasí vyšlo na jedničku a potkávám tu spoustu známých, je to fajn akce,“ hleděl si svého piva i kamarádů jeden z návštěvníků, který se představil jako Robin Lešetínský.

Hned na třech scénách se vystřídalo jedenáct hudebních vystoupení. U Enotéky zahrály kapely Beach Bum, Botox, UDG, PSH a od deseti hodin večer je pak na programu Cocotte Minute. Na prostranství u rotundy hráli DJ Martin Gabi a od devíti DJ Hrusha & Sax.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Pivovarská zahrádka hostila Těsný sako a Crown. V sedm hodin se předvedli Páni kluci & Irnis a od devíti hodin se mohou návštěvníci těšit na X-CORE.

Pivní slavnosti ve Znojmě pořádá Znojemská Beseda ve spolupráci se Znojemským městským pivovarem. Ten si pro své příznivce přichystal šest druhů piv od tradičních ležáků Znojemské 11% a 12% přes polotmavou Rotundu a silné čtyřikrát chmelené Zetko až po speciály jako je New England IPA BombaZtic. Příchozí mohli ochutntat i nabídku regionálních minipivovarů. Svůj stánek zde měl Hasičský pivovar Bítov, ale také Minipivovar U Dyje, Biskupický pivovar a Pivovar Hnanice.

Pivní slavnosti se vrátily do města po roční pauze roku 2015. Tehdy se konaly na Horním a Václavském náměstí. Loňský ročník si můžete připomenout ZDE.

O zvýšenou bezpečnost v ulicích se v sobotu postarali strážníci i policisté. Posílené hlídky v městských parcích budou lidé potkávat i nadále.