Podle starosty Jana Groise má v domě, až ho spořitelna opustí vzniknout společenské a kulturní centrum. „Lidé po něčem takovém dlouho volají, ve všech anketách to vychází jako jedna z priorit, které se město má věnovat. Proto jsem rád, že zastupitelé podpořili toto strategické rozhodnutí a koupi budovy za pětačtyřicet milionů korun odsouhlasili,“ uvedl starosta Grois.

Připomněl, že spořitelna bude ještě budovu využívat. „Podle kupní smlouvy tam banka zůstane ještě dva roky, než se přestěhuje do jiných prostor. To nám dává možnost připravit veřejné projednávání a rozhodnutí, jak naložíme i s dalšími prostorami a co v Domečku vedle společenského sálu vznikne,“ dodal starosta.

Koupi bývalého hotelu podpořili i opoziční zastupitelé. „O koupi za rozumnou cenu myslím nebylo sporu. Důležité je, co nyní dál. Máme za to, že by mělo město nyní mělo hledat silného partnera a investora, který se bude formou například dlouhodobého pronájmu podílet na rekonstrukci budovy a jejím dalším využití,“ uvedl opoziční zastupitel Lukáš David.

Spořitelna, která budovu vlastní od počátku devadesátých let, záměr prodeje ohlásila v dubnu. „Naše pobočky procházejí rozsáhlou modernizací. Postupně z nich mizí klasické bankovní přepážky a mění se v poradenská centra. Právě kvůli nákladům spojeným s přestavbou některé pobočky prodáváme. Řada z nich nyní sídlí i v pronajatých prostorách,“ vysvětloval tehdy důvody prodeje mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Pro mnoho lidí ve Znojmě je někdejší hotel dodnes spojen se vzpomínkami na společenský život a dlouhé večery v plesovém sále či přilehlých restauracích. „Chodili jsme tam do tanečních i na plesy. Pamatuji si dodnes vrchního z baru, kam jsme také rádi zavítali,“ vzpomínal před časem s úsměvem Jiří Svoboda ze Znojma.