„Další hezký den vám dnes přejí sestřičky z ARO. Tímto děkujeme panu Stanislavovi Peřinkovi, který nám bezplatně poskytl materiál z nanovlákna ke zhotovení celkem 1200 kusů ochranných roušek. V současné době sestry z úseku anestezie usilovně pracují na zhotovení těchto roušek pro celý kolektiv ARO. Holky jsou zručné a roušky jim sluší, co říkáte?“ sdělily sestřičky na facebookovém účtu Nemocnice Znojmo.

Do Jihomoravského kraje dorazila 21. března 2020 první várka respirátorů z centrální distribuce.
Materiál pro první obrannou linii. Do kraje dorazilo 50 tisíc respirátorů

Celý kolektiv ARO Nemocnice Znojmo je připravený poskytnout rychlou neodkladnou resuscitační péči. „Má k tomu zvlášť vyčleněné všechny důležité resuscitační i dostupné ochranné pomůcky. Snažně si přejeme, aby takových pacientů bylo co nejméně,“ napsaly sestřičky.

Ilustrační foto.
Mapa koronaviru: již šestašedesát nakažených v kraji, z toho tři ze Znojemska

Další roušky získala nemocnice od jedné z firem. „V pátek jsme dopoledne dostali 1500 a odpoledne dalších 500 kusů roušek, které ušily dámy ve firmě PPO. A protože se šičky rozhodly jít i v sobotu na směnu a šít pro nemocnici, jede dnes plná kapacita jen pro nás. Posíláme velké díky,“ sdělili zástupci nemocnice na Facebooku.

Ilustrační fotografie.
Test nošení roušek: vzorné Znojmo. Někde je kouření silnější než povinnost

Za sobotu by mělo být hotovo dalších dva tisíce kusů jednorázových roušek. „Díky za čas, který byste mohli všichni věnovat svým rodinám a věnujete ho práci, která má rozhodně smysl,“ vzkázali zdravotníci.

Do směny nastoupily v sobotu v pět hodin ráno také šičky z výrobního družstva Oděva. Pro znojemskou radnici, která bude jejich výrobky distribuovat, šijí roušky z antivirového materiálu. Na sociální síti o tom informoval místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Online reportáž