„Další hezký den vám dnes přejí sestřičky z ARO. Tímto děkujeme panu Stanislavovi Peřinkovi, který nám bezplatně poskytl materiál z nanovlákna ke zhotovení celkem 1200 kusů ochranných roušek. V současné době sestry z úseku anestezie usilovně pracují na zhotovení těchto roušek pro celý kolektiv ARO. Holky jsou zručné a roušky jim sluší, co říkáte?“ sdělily sestřičky na facebookovém účtu Nemocnice Znojmo.

Celý kolektiv ARO Nemocnice Znojmo je připravený poskytnout rychlou neodkladnou resuscitační péči. „Má k tomu zvlášť vyčleněné všechny důležité resuscitační i dostupné ochranné pomůcky. Snažně si přejeme, aby takových pacientů bylo co nejméně,“ napsaly sestřičky.

Další roušky získala nemocnice od jedné z firem. „V pátek jsme dopoledne dostali 1500 a odpoledne dalších 500 kusů roušek, které ušily dámy ve firmě PPO. A protože se šičky rozhodly jít i v sobotu na směnu a šít pro nemocnici, jede dnes plná kapacita jen pro nás. Posíláme velké díky,“ sdělili zástupci nemocnice na Facebooku.

Za sobotu by mělo být hotovo dalších dva tisíce kusů jednorázových roušek. „Díky za čas, který byste mohli všichni věnovat svým rodinám a věnujete ho práci, která má rozhodně smysl,“ vzkázali zdravotníci.

Do směny nastoupily v sobotu v pět hodin ráno také šičky z výrobního družstva Oděva. Pro znojemskou radnici, která bude jejich výrobky distribuovat, šijí roušky z antivirového materiálu. Na sociální síti o tom informoval místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Online reportáž