Deník zmapoval, v jakých dalších podnicích ve Znojmě tento klasický pokrm nabízí a za jakou cenu.

V poledním menu si ho mohou dát návštěvníci restaurací ve Znojmě už od sto třiceti  korun. Právě tolik zaplatí konzumenti za smažený sýr a vařené brambory s tatarkou v Jídelně PR na nádraží. V nabídce mají i možnost vybrat si smažený camembert s brambory nebo hranolky a tatarkou za sto čtyřicet.

Jak si smažák stojí jinde na jižní Moravě?

Lidový smažák za luxusní cenu? Víme, kde v Brně za českou klasiku zaplatíte skoro tři stovky. 

Víte, kam v Blansku lidé chodí nejraději, aby si pochutnali na smažáku? My máme jasno.

Jaký je rozdíl mezi českým a švýcarským smaženým sýrem? A který je lepší? I to se dozvíte v článku mapujícím fenomenální jídlo na Břeclavsku.

Smažený sýr k jídlu každý den? To zažili v jedné restauraci na Hodonínsku.

Jak zpestřit nabídku smaženého sýra, to vědí v restauraci na Vyškovsku, kde nabízejí eidam, goudu, uzený sýr, hermelín, a občas přidají i šunku.

Jen o pět korun více zaplatí za polední menu strávníci v restauraci U Polehňů ve znojemské místní části Přímětice. Za sto pětatřicet korun tam dostanou smažák včetně přílohy a tatarské omáčky.

O dvacet korun více si připlatí v případě bezlepkového menu. „Ze všech našich jídel je smažený sýr nejoblíbenější. Je ale pravda, že mám v nabídce jen česká jídla, kdybych nabízela i jinou kuchyni, tak to třeba dopadne jinak,“ zamyslela se majitelka restaurace U Polehňů Oldřiška Hrušková.

close Smažák je pro řadu lidí naprosto bezkonkurenčním pokrmem. Někteří si ho dávají při návštěvě každé nové restaurace. info Zdroj: se svolením autora zoom_in Smažák je pro řadu lidí naprosto bezkonkurenčním pokrmem. Někteří si ho dávají při návštěvě každé nové restaurace.

Hlasy strávníků jí dávají za pravdu. „Smažený sýr mám hodně rád, dávám si ho v restauraci pořád. Nedá se na něm snad nic zkazit, hlavně se musí dobře roztékat,“ uvedl Milan Hlávka.

Jen o čtyři koruny dráž než U Polehňů vyjde smažený sýr v Irské restauraci v Tovární ulici. „V meníčku máme klasicky smažený eidam s hranolky a kečupem za sto devětatřicet korun, v ceně je i polévka. Lidé si smažák objednávají, i když zrovna v menu není, to pak nejvíc jede s hranolky z batátů,“ zmínil provozní restaurace Vladimír Palas.

Chutnější v restauraci

Někteří se o přípravu pokrmu pokouší i doma, ale ne vždy úspěšně. „Mám rád všechno, ale smažák si dávám v restauraci nejraději. Několikrát jsem se snažil ho udělat doma, ale nikdy to prostě není ono,“ prozradil milovník smažené pochoutky Pavel.

Smažák se objevuje v nabídce jídel pravidelně napříč celým Znojmem. V poledním menu se jeho ceny pohybují od sto třiceti až po sto sedmdesát korun. Podává se nejčastěji s přílohou hranolek nebo brambor a chybět nesmí tatarská omáčka. V ceně menu se málokdy objevuje i polévka.

Tu kromě Irské restaurace zahrnuje v ceně například Bowling sport bar. Kompletní polední menu ve složení polévka, smažený sýr, hranolky a tatarská omáčka tam stojí sto pětačtyřicet korun.

| Video: Youtube

Na jídelních lístcích se smažený sýr často objevuje v různých variacích. V Hotelu N má své místo v týdenním výhodném menu smažený čedar s vařenými brambory za sto devětačtyřicet korun, v restaurace Brandy La Moravia zase smažený romadur s hranolky a tatarkou nebo variace eidamu, camembertu a olomouckých syrečků se stejnou přílohou a za stejnou cenu sto čtyřicet korun.

Smažený sýr v poledním menu ve Znojmě:

  • Jídelna PR – smažený sýr, vařené brambory, tatarská omáčka – 130 korun
  • Restaurace u Polehňů – smažený sýr, příloha, tatarská omáčka – 135 korun
  • Irská restaurace a bar – polévka, smažený sýr, hranolky, kečup – 139 korun
  • Brandy La Moravia – smažený romadur, hranolky, tatarská omáčka – 139 korun
  • Bowling sport bar – polévka, smažený sýr, hranolky a tatarská omáčka – 145 korun
  • Restaurace a penzion U Tří Jasanů – smažený hermelín, brambory, tatarská omáčka – 145 korun
  • Hotel N – smažený čedar, brambory s máslem – 149 korun
  • Hostinec u Šneků – smažený hermelín, hranolky, tatarská omáčka – 149 korun
  • Restaurace Praha – smažený sýr, hranolky, tatarská omáčka – 155 korun
  • La Familia Cafe – smažený sýr, hranolky, tatarská omáčka – 169 korun

Zdroj: www.menicka.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Velikonoce ve Znojmě. Do centra města lákají obří vejce a začaly tradiční trhy

Znojemské Velikonce slibují kromě trhů i hudební a taneční vystoupení. | Video: Deník/Ilona Pergrová