„Bude součástí květnového Šperkování pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně,“ vysvětlila Iveta Hlobilová, která stojí za kampaní Znojemsko na dřeň.

Podobnými bazary pořádá sbírky pro zmiňovanou nadaci a šíří povědomí o problematice dárcovství kostní dřeně.

Majáles ve Znojmě začal v pátek v jednu hodinu po poledni průvodem studentů. Snímky z roku 2023.
Májové slavnosti ve Znojmě: dechovky v Louce, Majáles i víno v centru města

Sběrné místo ve Znojmě funguje v Turistickém informačním centru v Obrokové ulici. Od úterý 23. dubna mohou lidé své řetízky, prstýnky, náramky, hodinky nebo náušnice nosit také do jevišovické knihovny.

Pořadatelé žádají, aby lidé darované kousky balili jednotlivě do uzavíratelných plastových sáčků. Sběrná místa se uzavřou 9. května. Věci si lidé koupí na bazaru 10. a 11. května na Horním náměstí ve Znojmě. V témže termínu se konají Dny partnerských měst.

V sobotu 4. května na Festivalu vína VOC Znojmo budou mít lidé šanci zapsat se do registru dárců kostní dřeně.

V roce 2015 spustila Iveta Hlobilová kampaň Znojemsko na dřeň. „Počet lidí ze Znojemska zapsaných v registrech dárců kostní dřeně byl tehdy asi osmdesát. Na Ježíškově Garage designu se v prosinci 2015 našlo ochotných dárců hned sto dvacet. Dnes je jich téměř tisíc. Na různých akcích jsme od té doby vybrali pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně zhruba milion korun,“ ohlížela se Hlobilová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Znojmo je blíž sálu pro plesy a koncerty. Jízdárnu v Louce obsadili dělníci

Zdroj: Deník/Jana Karásková