Na silnicích nezpůsobila první sněhová nadílka prakticky žádné komplikace. „Evidujeme pouze jednu dopravní nehodu, která se o půl deváté ráno stala v Hrušovanech nad Jevišovkou. Sedmašedesátiletý muž při couvání přehlédl pětatřicetiletou chodkyni a narazil do ní. Způsobil jí tak lehké zranění,. Se kterým byla převezena do nemocnice k ošetření. Nehoda se obešla bez hmotné škody, u řidiče nebyl zjištěn alkohol v dechu,“ shrnula znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V terénu byly v pondělí poprvé i všechny sypače. „Silnice byly i po nočním sněžení a následném chemickém posypu mokré a sjízdné bez větších komplikací. Silnice prvních tříd jsou bez sněhu a mokré, po chemickém ošetření. Na silnicích druhých a třetích tříd chemicky ošetřených jsou zbytky rozbředlého sněhu a na ostatních je vrstva dvoucentimetrového sněhu. Zde zaměstnanci provádí pluhování. V noci na silnice vyrazilo dvaadvacet sypačů a čtyřicet radlic. Zatím nevíme o žádných problémech,“ informovala dispečerka Správy a údržby silnic Marie Kučerová.

Na jihu Moravy se naštěstí kalamitní stav nekonal, napadlo pouze několik centimetrů a hlavní tahy zůstaly bez problémů sjízdné. Pozor by si měli řidiči dát pouze na silnicích nižších tříd ve výše položených oblastech kraje, kde může na komunikacích ležet několikacentimetrová vrstva rozježděného sněhu, kterou silničáři postupně odhrnují.