Část tanečního parketu zcela ovládlo sedm trpaslíků. Sněhurka byla nepřehlédnutelná. „Sněhurka je fousatá, protože spala tři sta let. Vzali jsme ji do tance, aby nezůstala navěky sama. No a kolik je nám? No taky stovky let přece,“ směje se jeden z trpaslíků. Pod jeho maskou se skrývá Darja Jelínková ze Znojma.

Na pódiu se střídají mladé zpěvačky. Parket obsazují tanečnice, které předvádějí své téměř akrobatické číslo. Sklízejí frenetický potlesk.

U pultíku s občerstvením se tvoří menší fronta. „Kešu tyčinka, arašídový řez, kávový cheesecake. Samé dobrůtky. Ale my bychom chtěli pivo a panáka! Že panák není? No tak si dáme pivo, vždyť máme za sebou celodenní dřinu se Sněhurkou,“ objednává trpaslík Šmudla pro svých šest kamarádů rundu.

Masky tančí. Mezi nimi jako mořský král vlaje nepřehlédnutelný Bronislav Mikulášek. „Neuvěřitelná, poctivá maska,“ hodnotí jeho masku mladá žena v šatech princezny. „To je práce mé ženy,“ děkuje za pochvalu Mikulášek.

Nevšednost plesu potvrzuje i řada hostů. „Přiznám se, že na maškarním bále jsem vlastně poprvé. Je to úplně jiná zábava, než být v obleku a večerních šatech na běžném plese. Kostým mi vymyslela moje žena. Jsem bezejmenný rytíř,“ svěřuje se Bohumil Kulhánek ze Znojma.

Píseň střídá píseň, lidé se skvěle baví. Tančí, dovádějí, smějí se. Pořadatelky, tedy Jitka Mikulášková Monika Kulhánková vyhlašují trojici nejhezčích masek. „Nejkrásnější je Sněhurka, Jack Sparrow a Duch lodě,“ vyhlašují.

Manžel pořadatelky je rád, že Bál snů uspořádali. „Byl to nultý ročník a udělali jsme jej i díky vedení obce tady u nás, protože tu žijeme a chceme, aby se tady lidé společně bavili i trochu jinak,“ uzavírá rozevlátý Broněk Mikulášek.