DOPRAVA VE ZNOJMĚ. Dopravní omezení na průtahu Znojmem je u konce. Dělníci dokončili práce na kilometrovém úseku v Pražské i na Mariánském náměstí. Oprava povrchu okružní křižovatky na Mariánském náměstí vyšla na 4,9 milionu bez daně, opravy v Pražské stály 8,9 milionu korun bez daně. V plánu je také vyřešit autobusové zálivy v Pražské, bližší termín prací zatím není známý.

Oprava silnice na průtahu Znojmem je dokončená. Dělníci pracovali na Mariánském náměstí a v Pražské ulici.
Průtah Znojmem je opravený. Řidiči po třech týdnech projedou městem bez omezení

SIMULOVANÁ NEHODA. Zjistit, jak po nehodě správně zavolat na tísňovou linku, co je třeba udělat a kdo k události přijede jako první, mohli na Horním náměstí školáci ze Znojma. Podívat se přišly i děti z mateřských škol. Příchozí tak viděli, že jako první dorazí na místo hasiči a začnou třídit raněné. Záchranáři je vzápětí převezmou do své péče. Policisté zjišťují okolnosti nehody a dohledávají případné svědky.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

ZNOJEMSKÝ HOKEJ. Další zvrat v budoucnosti hokeje ve Znojmě. Po jarním sestupu z Chance ligy se bude hrát na jihu Moravy druhá česká liga pod hlavičkou stávajícího klubu a dosavadního vedení Orlů Znojmo. Minimálně prozatím tak padá varianta vzniku nového klubu s novým majitelem Hynkem Blahou, který usiloval o návrat Znojma do rakouské soutěže ICEHL.

Znojemští hokejisté (v bílém) se po sestupu připravují na účast ve druhé lize.
Znojemský zvrat. Po sestupu si Orli zahrají druhou ligu, rakouská varianta padla

VÁGNER V HRABĚTICÍCH. Kapacitu zaplnili hodinu potom, co zveřejnili plakát na internetu. Již třetí ročník Dětských rybářských závodů v Hraběticích lákal nejen na klání o největší úlovek, ale i na slavného hosta. Místní malé rybáře přijel podpořit Jakub Vágner. Slavný rybář, který lovil ryby na největších řekách světa, přijel na Znojemsko podpořit místní mladé soutěžící.

Spolek Kluci od vedle z Hrabětic pořádal již třetí ročník rybářských závodů pro děti. Hlavní hvězdou, která dojela malé soutěžící podpořit, byl známý televizní rybář Jakub Vágner.
Rybářské závody v Hraběticích a slavný host. Účastníky podpořil Jakub Vágner

SMRT NA PŘECHODU. Fatální srážku autobusu se ženou přecházející přes přechod ve znojemské Pražské ulici projednával Krajský soud v Brně. Devětapadesátiletému řidiči znojemské hromadné dopravy potvrdil podmínku a zákaz řízení, které mu za usmrcení z nedbalosti uložil letos v březnu znojemský okresní soud. Nehoda se stala vloni v polovině července. Dvaašedesátiletá chodkyně srážku nepřežila.

Devětapadesátiletý řidič městské hromadné dopravy ve Znojmě dostal na sražení ženy na přechodu podmínku a zákaz řízení.
Smrt ženy na přechodu ve Znojmě. Soud řidiči autobusu potvrdil podmínku

PROCHÁZKA V IZOLACI.  Tři dny ve tmě, bez jídla, jen se svými myšlenkami. Pro někoho nepředstavitelné martyrium, pro nejlepšího českého bojovníka MMA Jiřího Procházku součást přípravy a také životní cesty.

Pobyt ve tmě není pro bývalého šampiona organizace UFC nic nového, patří mezi jeho metody přípravy. Procházka, jenž pochází z Hostěradic na Znojemsku, strávil bez světla tři dny, uzavřený v malé maringotce. Tam se soustředí jen na sebe, na vlastní trénink. 

Jiří Procházka (vlevo) porazil na galavečeru UFC 300 Aleksandara Rakiče.
Procházka v drsné izolaci. Tři dny byl ve tmě a bez jídla

LETNÍ UZAVÍRKY. S opravami silnic na Znojemsku si přímo v druhém největším městě Jihomoravského kraje užili řidiči tento rok své. Zatímco práce na Mariánském náměstí a v Pražské ulici ve Znojmě se do letních měsíců neprotáhnou, uzavírkám zde ještě letos není konec. Deník připravil kompletní přehled letních uzavírek na silnicích v regionu.

Řidiče na Znojemsku čeká v letních měsících řada uzavírek. Ilustrační snímek.
Letní komplikace na silnicích Znojemska. Podívejte se, kde budou uzavírky

OPRAVY ZÁMKU. U příležitosti letošního dvacátého výročí od vstupu České republiky do Evropské unie připravil Deník téma ke třem povedeným a třem problematickým projektům placených z evropských peněz. Mezi povedené patří rekonstrukce jižního křídla zámku v Moravském Krulově na Znojemsku. I díky ní se na zámek vrátila Slovanská epopej.

Město vlastní zámek od roku 2016. Opravy slavnostně začaly na konci července 2019. Na snímku situace v létě 2023.
Opravy zámku v Moravském Krumlově pomohly. Návštěvníci obdivují nejen epopej

DEN MELANOMU. Kožní oddělení Nemocnice Znojmo se zapojilo do celoevropské preventivní kampaně Evropský den melanomu. Z jednapadesáti vyšetřených pacientů, bylo osmatřicet žen a třináct mužů, převažovali pacienti ve věkovém rozmezí třicet až čtyřicet let. U patnácti pacientů, tedy u devětadvaceti procent, bylo doporučeno vyříznutí podezřelého znaménka.

Evropský den melanomu každoročně odhalí při bezplatném vyšetření zájemců v celé České republice přes stovku zhoubných kožních nádorů.
Evropský den melanomu. Znaménka vyšetří v Nemocnici Znojmo. Po objednání

PORADNA V DOMEČKU. Znojemské Centrum odborného sociálního poradenství se přestěhovalo do bývalého Hotelu Znojmo na Pontassievské ulici, kterému místní neřeknou jinak než Domeček. Centrum navíc rozšířilo poskytované služby. Budova postupně nachází využití, podle sdělení znojemské radnice bude lidem přístupný i jeho společenský sál.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová