Delší dobu radnicí avizovaná demolice, kvůli které musel budovu už před lety opustit také oblíbený opravář obuvi Josef Uttner se svojí provozovnou, začíná ve čtvrtek. „Demoliční práce s těžkou technikou odstartují v osm hodin ráno a potrvají několik hodin,“ informovala mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Jak dodala, o demolici rozhodli radní města.

Část areálu se před časem radnici podařilo odstranit ve spolupráci s hasiči z Hlučína. „Na demolici budovy hned u silnice ale už musí nastoupit specializovaná firma,“ vysvětlil starosta Jan Grois s tím, že demolice bude stát 1,2 milionů korun.

Prostor, který nyní slouží jako provizorní odstavná plocha, chce město jako prostor pro parkování nechat i posléze. Zda se tu vybuduje klasické parkoviště nebo parkovací dům vedení města zatím nerozhodlo.

Obyvatelům Znojma ani odborníkům se plány na parkoviště příliš nelíbí. „Považuji za velkou chybu zdemolovat rohový dům bez náhrady a naleptávat tím městskou tkáň. Zbouraný dům by podle mého názoru měl nahradit nový, lepší. V místě totiž může vzniknout na další desítky let podobná proluka, jako je v ulici Jana Palacha,“ poukázal před časem architekt Jan Hora.

Na protější straně Pražské šel k zemi v roce 2009 dům kdysi obývaný Romy.