Akce je zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. „Na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit budou policisté celý den měřit rychlost,“ upřesnila policejní mluvčí Hana Rubášová.

S výběrem rizikových úseků, kde budou hlídky měřit rychlost, pomohla i veřejnost formou hlasování.

Silnici I/53 čeká nová fáze modernizace, týkat se bude úseku z Lechovic do Pohořelic.
Silnice z Lechovic na Brno bude mít nově tři pruhy. Víme, kdy začnou opravy

Podobná akce se konala i v předchozích letech.  Deník přináší přehled míst na Znojemsku, kde budou policisté v pátek 19. dubna měřit dodržování správné rychlosti.

Seznam míst, kde budou policisté měřit rychlost

  • I/38 – křižovatka Mramotice-Olbramkostel
  • I/53 – křižovatka Kašenec-Miroslav
  • II/415 – Hrušovany nad Jevišovkou, ulice Nádražní
  • III/4155 – Hrušovany nad Jevišovkou, ulice Nádražní
  • II/408 - Citnice-Vracovice
  • II/413 – Míšovice
  • III/3963 – Moravský Krumlov, ulice Rakšická

Budete v pátek cestovat dál? Prohlédněte si místa, kde budou policisté měřit na Břeclavsku, Brněnsku nebo Třebíčsku.

Policejní mluvčí Dana Čírtková ještě upozornila na změnu, která se týká výše pokut a sankcí a platí od ledna letošního roku. „Překročení rychlosti o deset kilometrů v hodině a více - pokuta na místě v rozmezí 1 500 až dva tisíce korun nebo pokuta ve správním řízení až deset tisíc korun, řidič dostane v bodovém systému dva trestné body. Při překročení rychlosti v obci o dvacet kilometrů v hodině a více nebo mimo obec o třicet kilometrů v hodině a více - pokuta na místě od 2 500 do 3 500 korun nebo pokuta ve správním řízení až deset tisíc korun, řidič dostane čtyři trestné body," vyčíslila Čírtková.


Nahrává se anketa ...

Dále upozornila, že při překročení rychlosti v obci o čtyřicet kilometrů v hodině a více nebo mimo obec o padesát kilometrů v hodině a více přestupek nelze vyřešit na místě pokutou. „Policisté takový přestupek oznamují úřadům, řidiči hrozí pokuta v rozmezí od sedmi do 25 tisíc korun a zákaz řízení až na rok a půl. Řidiči na místě policie zadrží řidičský průkaz a dostane šest trestných bodů," dodala policejní mluvčí Dana Čírtková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Škola na zámku a četnická stanice. Poznejte město na jihu Moravy

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková