Šperkování s prodejem darovaných drobností zvaných Šmukbazar bylo součástí Dnů partnerských měst ve Znojmě. „Moc děkuji partnerům akce v čele s městem Znojmem a Znojemskou Besedou. Všem, co darovali nepotřebné poklady ze svých šperkovnic i těm, kdo si je pro dobrou věc zakoupili,“ sdělila pořadatelka Iveta Hlobilová, která stojí za kampaní Znojemsko na dřeň.

Jak doplnila, velké díky patří tradičně i všem šperkařkám, které věnovaly své originální výtvory a na místě navíc ukázaly, jak vznikají. „Novinkou akce byla letos módní přehlídka, na které dívky a ženy  předvedly charitativní šperky v kombinaci s modely znojemské značky Žena bohyně. Její majitelka Jitka Mikulášková si také zaslouží velké díky,“ podotkla Hlobilová.

Festival vína VOC Znojmo se konal v sobotu 4. května a nabídl návštěvníkům v centru města bohatý program.
Festival vína VOC Znojmo zaplnil centrum města. Podívejte se, kolik přišlo lidí

Oblečení bylo v sobotu možné ve stanu na Horním náměstí ve Znojmě zakoupit a část výtěžku z jeho prodeje putovala na účet Nadace pro transplantace kostní dřeně, pro kterou bylo Šperkování již počtvrté pořadané.

Kromě Šperkování pořádá Iveta Hlobilová  dobročinný bazar kabelek Kabelkománii, nábory dárců kostní dřeně do registru nebo akci Kraslice pro život. Na základě osobní zkušeností s vážným onemocněním syna je velkou propagátorkou dárcovství kostní dřeně. V roce 2015 spustila kampaň Znojemsko na dřeň.