„Pohyb na čerstvém vzduchu je základ pro zdravý rozvoj dětí. Věřím, že nové hřiště bude místem jejich setkávání a že je vytáhne od tabletů a telefonů,“ míní starosta Moravského Krumlova a senátor Tomáš Třetina.

Svou fyzickou zdatnost si děti prověří na dvouvěžové sestavě, která je propojena dřevěným mostem, na nějž se dostanou po schůdcích nebo šplhací rampou s lanem. „Na druhé straně je umístěna skluzavka, lezecká stěna a kreslicí tabule. Radost na rtech jim také vykouzlí pružinové houpadlo, řetězová trojhoupačka a nezbytné pískoviště. Na travnaté ploše jsou umístěné dvě lavičky, které přijdou vhod především rodičům,“ doplnila Eva Fruhwirtová z krumlovské radnice.

Nové hřiště vyšlo město Moravský Krumlov na šest set tisíc korun, víc jak polovinou přispěla Nadace ČEZ. „Dětských hřišť není nikdy dost. Volný čas, který tráví děti i mládež na čerstvém vzduchu pohybem a hrou je nenahraditelný. Jsem ráda, že Nadace ČEZ nejen v tomto pomáhá,“ řekla při slavnostním otevření Jana Štefánková, zástupce Nadace ČEZ z JE Dukovany.