Účastníci se sešli u tamního kostela a do vinohradu se vydali s Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka, které spolek při jeho akcích obvykle doprovází. Sobotní odpoledne skončilo v Popicích.

Nedávno si zarážení hory užili lidé v Jaroslavicích, v květnu byla akce spolku poprvé součástí Festivalu vína VOC Znojmo. Plné náměstí lidí dostalo příležitost seznámit se s vinařskou tradicí Hroznové kozy a dozvědět se více o akcích, které nadšenci během roku pořádají. Jak událost vypadala, si můžet připomenout díky videu.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Na konci dubna již mají lidé ve Znojmě jasno v tom, co se děje, když vidí průvod kostýmovaných postav, který míří z Masarykova náměstí směrem do starého města a dál na Kraví horu. Toto období je spojené s vynášením Hroznového kozla.

Zdroj: Spolek přátel Hroznové kozy

Nejbližší příležitost uvidět Spolek přátel Hroznové kozy v akci, budou mít zájemci na Vrboveckém vinobraní, a to 28. října. „Ve vinici U kapličky, ve sklepní ulici a v otevřených sklepech slavíme poslední říjnovou sobotu největší vinařskou událost, konec vinobraní. Těšit se můžete na průvod vrboveckých radních v dobovém oblečení, lisování posledního hroznu a dávné zvyky, které se vázaly k tomuto období,“ pozvala za spolek Zuzana Boudová.