Místní milovníci vína i turisté si vyberou víno podle svého gusta. „Široká škála vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée všech vinařů spolku je k dispozici ve speciálnímu vinnému baru, který zachovává kvalitu vína,“ poukázal předseda Spolku VOC Znojmo František Koudela.

Sklenku vína si příchozí mohou vychutnat nejen v přízemí věže, ale i na ochozu s výhledem na Znojmo a jeho okolí.

Zdroj: Youtube

Středověká věž je vysoká dvaatřicet metrů a na její ochoz vede sto třiadvacet schodů. „Z něj lze za jasného počasí spatřit výběžky Českomoravské vrchoviny na severozápadě, Pálavské vrchy na jihovýchodě, a dokonce i vzdálené vrcholky rakouských Alp. Tuto vyhlídku návštěvníci letos ocení také z důvodu rekonstrukce a uzavření Radniční věže,“ podotkl Koudela.

Informační centrum však není pouze místem ochutnávek. „Prioritou je podpora vinařské turistiky na Znojemsku,“ zmínil Koudela.

Příchozí zde získají inspiraci, kam vyrazit za vínem, dostanou aktuální informace o otevřených sklepích jednotlivých vinařství i o všech akcích, které vinaři pořádají.

PROVOZNÍ DOBA VLKOVY VĚŽE:

  • DUBEN, KVĚTEN A OBDOBÍ 15. ZÁŘÍ – ŘÍJEN

So: 10.00 – 17.00, Ne, svátky: 10.00 – 15.00

  • ČERVEN – 10. ZÁŘÍ

Po–So: 10.00 – 18.00, Ne, svátky: 10.00 – 16.00

Kollárova ulice, na které se Vlkova věž s Informačním centrem nachází, je vstupní branou do historického centra Znojma. V loňském roce prošla rekonstrukcí, která proměnila i okolí věže.

Vlkova věž zahajuje dvanáctou sezonu.

O Spolku VOC Znojmo

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice, a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na označování vín podle místa původu.

Čeští a moravští vinaři se zapojili do iniciativy Pozor! Křehké. Na snímku Ctirad Králík, sklepmistr Sedleckých vín.
Pozor! Křehké, vzkazují vinaři z jihu Moravy. Daň na tichá vína je znovu ve hře

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvaadvacet vinařství. Jejich seznam najdou zájemci ZDE. Jako poslední přibylo Vinařství Halkoci.