Právě tato čísla nadzdvihla opozici. „Údaje o vysokých nákladech na činnost obou výborů jsou hausnumera doslova vycucaná ze starostovského palce. Vůbec netušíme, jak k nim pan starosta došel. Předvedl jen skvělou lekci z demagogie,“ zlobil se zastupitel Lukáš David.

Podle opozice měly nové výbory pohlídat hospodaření města. „Měly být další pojistkou proti případným machinacím s pozemky a regulativem pro nakládání s majetkem města,“ dodal David.

Starosta tvrdí, že radnice zřídí poradní orgán složený z nezávislých odborníků. „Podle zákona musí zastupitelstvo zřídit výbor finanční a kontrolní. Ty jsme zřídili a opozice v nich má zastoupení,“ dodal Grois.

Návrh opozice na zřízení dvou nových výborů provázely podle Davida potíže ze strany vedení města a úředníků od samotného začátku. „Musíme skutečně respektovat fakt, že má nové vedení města svoji představu o výborech a jejich počtech. Proč ale nedošlo k rozeslání Pro Znojmem podaného bodu, který jsme odevzdali včas a téměř měsíc před jednáním zastupitelstva tajemnici města Znojma všem zastupitelům? Proč se neobjevil na úřední desce a následně nebyl ani zastupitelům rozdán na stůl před jednáním? Je jasné, že pokud hlasujeme bod až na místě samém a nikdo nemá možnost se s návrhem a jeho zněním seznámit, vyjádří se neutrálně, což se také nakonec stalo,“ přiblížil vznik problému David.

Mluvčí Znojma Deníku sdělila, že tento bod jednoduše neschválili už radní města. „Důvodem pro neschválení zařazení bodu „Zřízení územně-plánovacího a majetkového výboru“ je skutečnost, že rada města má jiné představy o poradních orgánech rady města a zastupitelstva v oblasti nakládání s majetkem města a na úseku územního plánování,“ sdělila Zuzana Pastrňáková s tím, že stejnou odpověď dostal i další zastupitel Pro Znojmo Jiří Kacetl.

Devítičlennou radu města dnes tvoří starosta a místostarostové a další zastupitelé. Konkrétně Jan Grois (ČSSD), Jakub Malačka (ČSSD), Jan Blaha (ANO), Karel Podzimek (ODS) a dále Tomáš Buršík (ČSSD), Vlastimil Tima (ČSSD), David Štolpa (ANO), Radomír Kaman (ANO) a Petr Vodička (ANO). (dak)