Ve Znojmě budou mít zájemci o aktivní odpočinek od neděle příležitost opět bruslit na venkovním kluzišti u Sokolské ulice. „I letos bude veřejné bruslení zdarma. Kluziště bude větší než loni a otevřeme také nové zázemí s šatnami,“ uvedla mluvčí radnice Denisa Šipošová.

Na zimním stadionu má veřejnost vyhrazenou zpravidla dvakrát týdně hodinu. Ti, kdo mají vodu raději v bazénu, než na kluzišti, mohou využít plavání pro veřejnost čtyřikrát týdně. A to ve všední dny dvě hodiny v podvečer a celý den v sobotu.

Příznivci ještě aktivnějšího odpočinku mohou v úterky a pátky vyzkoušet lezeckou stěnu ve sportovní hale v Horním parku. „V Krumlově jsou příležitosti k vyžití v tělocvičnách pro členy sportovních oddílů. U rakšické orlovny je jednak hřiště s umělou trávou, jednak hokejbalová plocha. Pokud bude přát počasí, bude na něm kluziště,“ vypočítal místostarosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Hodiny v tělocvičnách škol i orlovně a sokolovně jsou vesměs plně obsazeny sportovními oddíly. „Lidé se zájmem o sport jsou většinou organizovaní v různých oddílech a ti, kdo si chtějí udělat příjemné odpoledne a přitom si zaplavat, nebo zahrát třeba squash, jsou zvyklí jezdit do Znojma, Hrotovic nebo Nové Vsi,“ dodal místostarosta.

Vybudování městského bazénu Krumlovští chystají. „Pokud rozpočtovým výborem Sněmovny projde pověstné porcování medvěda a my pak získáme dotaci, mohli bychom začít už příští rok,“ podotkl Třetina.

V Hrušovanech slouží, zejména mladým krotitelům divokých prkýnek, nový skatepark. Ti, kdo mají raději klidnější pohyb, mohou využít bazén v rehabilitačním centru. „Skatepark otevíráme ve všední dny ve dvě odpoledne a v provozu je zhruba do osmi večer. Víkendový provoz má na starosti skupina mladých lidí, kteří s námi spolupracují na dohledu nad areálem,“ řekla starostka Hrušovan Alena Loukotová.

Než napadne pořádný příděl sněhu, mohou v Miroslavi zájemci využít víceúčelové hřiště. Pokud začne dostatečně mrznout, přibydou dvě příležitosti k bruslení. „Máme dohodu se školníky, že za příznivého počasí udělají kluziště ze školního dvora. To pak slouží k veřejnému bruslení. A kdo dávají přednost větší a volnější ploše, bruslí na velkém rybníku za městem,“ uvedl místostarosta Miroslavi Roman Volf.

Zimní sportovní možnosti v okrese
ZNOJMO
• Kluziště
Zdarma, denně 10.00 – 22.00
• Městské lázně
Po-St 18-20, Pá 17-18, So 10-18 Vstupné 20 Kč/hodina
• Zimní stadion
Pravidelně Po a Čt 16-17 a další vybrané dny dle rozpisu (na webu města) vstupné 20 Kč
• Lezecká stěna
úterý 18.30 - 21.00, pátek 17.30 - 21.00 vstup 50 kč
MIROSLAV
• Víceúčelové hřiště: úterý a sobota odpoledne zdarma, jinak dle domluvy se správcem, cena 60,–Kč na hodinu, nebo 90,– pro skupiny.
• Kluziště u školy: zřízeno dle počasí, zdarma
HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU
• Skatepark celý týden 13:30 – 20.00 – vstup zdarma
• Rekreační bazén celý týden 9-20, vstup 50 Kč/hodina

V Jevišovicích patrně zájemci o aktivní odpočinek zamíří do tamního kulturně sportovního centra Sýpka, kde si za úhradu mohou zahrát například bowling či využít bazén. „Bruslit se tu dá na rybníku, pokud zamrzne. Tělocvičnu využívají především sportovní oddíly. Dobře se nám tu v poslední době rozbíhá fotbal, florbal i volejbal,“ sdělil starosta města Pavel Málek.