Aby zajistili ochranu zdraví sportovců i zaměstnanců, přistoupili představitelé města k zavedení hygienických pravidel, která otevření sportovišť podmiňují. „Tato pravidla platí pro město jako správce i pro návštěvníky,“ naznačil starosta Znojma Jan Grois.

Jistý problém kvůli zavřeným sprchám mohou mít například mladí atleti. „Už od pondělka trénují desítky sportovců. Jak výkonnostní, tak už i žactvo. Celkem to funguje, jen mám obavy z toho, co budeme dělat při tréninku dětí v případě, že zaprší. Tam budou sprchy po tréninku citelně chybět,“ řekl Deníku Rovnost vedoucí trenér znojemského sportovního střediska Vladimír Egner.

Na Blanensku se nejvíc prodávají jabloně a hrušně. podle prodejců je to dané drsnějším podnebím v oblasti. Meruňky a broskve se pak lépe prodávají v jižních okresech Jihomoravského kraje.
Co s neprodanou jabloní? Prodej ovocných stromků kvůli pandemii rapidně poklesl

Naopak na zimním stadionu absence sprch a další opatření prakticky nic neovlivní. Stadion je totiž momentálně bez ledu a ještě nějaký čas bude. „Led se vždycky dělá až v červenci. A tým Orlů začal v pondělí trénovat, ale využívá pouze posilovnu na stadionu a jinak sportuje venku,“ přiblížil tiskový mluvčí Orlů Znojmo Lukáš Peroutka.

V kabinách se znojemští hokejisté sešli jen v pondělí. „Šlo o úvodní slovo, kde se dodržovaly povinné rozestupy a nyní do kabin vůbec nechodí. Mládež bude mít první tréninky také venku, tedy pouze suchý trénink,“ dodal Peroutka.

Správce sportoviště musí zajistit, aby na sportovištích bylo vždy jen takové množství návštěvníků, aby byly dodrženy rozestupy mezi lidmi alespoň dva metry. „Dále zajistí dezinfekci strojů a dalšího cvičebního nářadí po použití klientem a průběžnou dezinfekci míst, kde se klienti vyskytují. S tím souvisí i upravení časového harmonogramu tak, aby se mohl udělat potřebný úklid a větrání prostor. Využití sportoviště je možné po předchozí domluvě u správce,“ doplnila Pastrňáková.

Ilustrační foto.
Školy na Znojemsku ožívají. Učitelé se věnují deváťákům rozděleným do skupin

Od 18. května město otevře také Skate park v Sokolské ulici, uskuteční se tak po dokončení aktuálních oprav. Nadále zůstávají uzavřeny Městské lázně Znojmo, Městská plovárna Louka a Koupaliště Mramotice.

Sportoviště ve správě města Znojmo zavřelo 12. března na základě rozhodnutí starosty.