Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spory mezi vinaři kvůli Vinným sklepům Lechovice: insolvence a trestní oznámení

Znojmo, Lechovice – Znovín Znojmo podvodně ovládl svého konkurenta Vinné sklepy Lechovice. Majitel společnosti Znovín Znojmo Zdeněk Palát tuto značku s téměř pětadvacetiletou tradicí posílá zcela záměrně a neopodstatněně po třech měsících od koupě do insolvence. To může znamenat likvidaci úspěšné a oblíbené značky. Takové vyjádření zaslal Deníku Rovnost mediální zástupce třetinového vlastníka VS Lechovice Ivana Kalaše Kryštof Šabacký.

10.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 11.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

Proto podle Šabackého podal Kalaš k Okresnímu státnímu zastupitelství ve Znojmě podnět k prošetření ze spáchání trestného činu. Stalo se tak desátého července tohoto roku. "Konkrétně u Zdeňka Paláta se to týká porušení povinnosti při správě cizího a pokusu trestného činu způsobení úpadku," uvedl Šabacký v prohlášení, které redakce Deníku obdržela v pondělí. Jak dodal, úpadek společnosti VS Lechovice způsobil Palát svoji nečinností.

Zdeněk Palát obvinění ze strany Ivana Kalaše kategoricky odmítá. „To jsou všechno lži. Naopak pan Kalaš od podání žádosti o svolání první valné hromady Vinné sklepy tuneluje. Má tam fůru faktur, které nemají opodstatnění, a už dva měsíce je na něj podané trestní oznámení. Bude se z toho zodpovídat," řekl Znojemskému deníku Rovnost Palát.

V tiskovém prohlášení, které redakci Šabacký zaslal, se uvádí, že hlavní důvod pro poslání společnosti Vinné sklepy Lechovice do insolvence je podle insolvenčního Palátova návrhu neschopnost společnosti plnit své závazky, zejména závazek ve výši osm milionů a tří set tisíc korun vůči Uni Credit Bank. „Ten představuje kontokorent na provozní financování společnosti, který společnost používá standardně přes deset let, a který z nepochopitelných důvodů pan Palát neprodloužil a tím banka svoji pohledávku zesplatnila," napsal v prohlášení Šabacký.

Ivan Kalaš navíc mluví o likvidačních dopadech na vinařskou společnost. „V případě, že by se pan Palát choval jako řádný hospodář, kterému jde o prosperitu společnosti, tak by k tomu nedošlo. Další závazky společnosti v řádech statisíců jsou marginální a na jejich pokrytí bohatě postačuje hotovost firmy na účtech, která převyšuje tři miliony korun. Proto je nasnadě otázka účelovosti chování pana Paláta, která způsobí nevratné až likvidační dopady a škody společnosti a mně osobně," dodal Kalaš.

Vinné sklepy Lechovice mají kořeny v osmnáctém století. Firma pak vznikla v roce 1993 s cílem navázat na vinařskou tradici. Společnost má obrat sto padesát milionů korun. Ročně vyrobí dva miliony lahví vína.

Autor: Dalibor Krutiš

10.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební debata Deníku.
AKTUALIZOVÁNO
44

Euro, EET, islám i žákovské uniformy. Superdebata Deníku je v plném proudu

Jiří Mihola z KDU-ČSL.
AKTUALIZOVÁNO

VOLEBNÍ ONLINE: Chceme podporovat talentované žáky, řekl lídr KDU-ČSL Mihola

Výlovy: Pohořeličtí po letech zdraží kapry

Jižní Morava – Důchodce Jan Feranec ze Slupi na Znojemsku se chodí každoročně podívat na výlov jaroslavického Zámeckého rybníka. Nevynechá ani letošní. „Půjdu určitě. Na výlov je vždy pěkná podívaná a čerstvý kapr je nejlepší“ uvedl Feranec.  

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Znojmo – Finanční dar Vodárenské akciové společnosti přispěl k zakoupení přístroje, který využije hematologicko-transfuzní oddělení znojemské nemocnice. Pulsní oxymetr dává mimo jiné informaci o stavu transportu kyslíku do tkání. Mezi pracovníky společnosti je navíc řada těch, kteří chodí pravidelně darovat krev.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Znojemsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze Znojemska. Tentokrát představujeme žáky Základní školy Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích, ZŠ Konice, která patří pod ZŠ Dr. Mareše ve Znojmě, a žáky Montessori třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení