Letos na festival poprvé přiletěly ze zahraničí dvě kapely a společně s ostatními umělci se postaraly o to, aby Kára v těchto dvou dnech jen oplývala energií.

Pátek nabídl například loutkovou pohádku Zuna od divadla Continuo. Večer předvedla kapela KUF elektronický jazz rock a třešničkou na dortu byli Led Farmers z Irska se svým tradičním irským folk-rockem.

Z deštivého sobotního dopoledne se vyklubal krásný den a festival tak mohl pokračovat v plném proudu. Po divadelním představení Robin Hood nastoupila mezinárodní skupina East Affair, která prostor naplnila energií. V legínách se na pódiu ukázala kapela Blind Butcher, po ní potom Káru roztancovala skupina Botticelli Baby z Essenu. Pohádkový sobotní večer obohatila dražba výtvarných děl.

Celou akci zpříjemnila nabídka skvostného jídla a nápojů. Na chuť si přišli jak vegetariáni, tak i ti, kteří masem nepohrdnou. Nabudit se na další vystoupení lidé mohli u stánku s výběrovou kávou místní kavárny Na Knopp. Znojemské víno už je samozřejmostí, která nikdy nezklame.

Děti si přišly na své u tvořivé dílny GaP, kde mohly využít své kreativity a pomalovat si třeba tašku, která byla u ateliéru k zakoupení. „Kouzelné místo, kde se sejdeme s lidmi, které jindy nevidím“. Právě tak popsala festival jedna z návštěvnic.

DOMINIK CHALUPNÍK