Chybět nebudou fotografie, filmy a rozhovory. Akci uspořádal znojemský dobrodruh a cestovatel Bronislav Mikulášek. „V době, kdy nemůžu na svoji oblíbenou Sibiř, neboť jsme se stali jaksi ruskými nepřáteli a dostat vízum je nereálné. Kdy cestování po světě je možné jen za určitých podmínek, které já prostě nedávám a vlastně ani nechci, si zážitky sdělíme na společném setkání. Vítaný je každý,“ pozval k účasti zájemce Mikulášek.

Jazyk amazonských indiánů, bývalých lovců lebek z jihovýchodní Asie, či domorodých kmenů Senegalu přiblíží Miroslav Černý, Petr Pelikán poodhalí zase zákulisí války v Perském zálivu. Jak naplánovat cestu po Kanadě a proč netrhat medvědům borůvky prozradí zase Martin Úbl, Petr Horký vezme zájemce na Severní pól a přechod Grónska.

Střecha zámecké věže v Miroslavi byla léta ve špatném stavu.
Do věže zámku už nezaprší, Miroslavští se pustili do opravy střechy

Na dvoudenní program, který se uskuteční příští pátek a sobotu v prostorách Soukromé vysoké školy v Loucké ulici už pořadatelé zahájili předprodej vstupenek. Zájemci si je mohou pořídit v Turistickém informačním centru v Obrokové ulici. Podrobný program najdou na www.cestysvetem.cz.