1. srpna Znojemští radní, zejména díky hlasům sociálních demokratů, propustili ve zkušební době staronového ředitele Městských lesů Petra Jelínka. Prý špatně komunikoval se starostou.

1. srpna Znojemský Šramlfest má za sebou čtvrtý ročník. Navzdory nepřívětivému počasí byli organizátoři spokojeni. Každý den přišlo kolem čtyř set diváků, což je nejvíc v historii festivalu.

3. srpna Znojmo žilo třídenními slavnostmi okurek. Lidé je mohli prožít ochutnávkami okurkových specialit i místních vín či na koncertech znojemských hudebních skupin. Připravena byla divadelní i hudební vystoupení či projížďky bryčkou taženou koňmi.

4. srpna Vedení města Znojma zveřejnilo dlouho slibovaný audit hospodaření radnice za předchozí volební období. Ten našel chyby především na Správě nemovitostí, ale i na odborech majetku a rozvoje. Starosta Kaššai označil za jednu z velkých ryb, který v síti auditu uvízly, i bývalou vedoucí Renatu Horákovou. Ta přitom na korupci na radnici poukázala.

9. srpna Starostou Znojma Zbyškem Kaššaiem tutlaná zakázka za půl miliardy korun na opravy a vylepšení vodovodních řadů a dalších vodárenských zařízení ve Znojmě a okolí prosákla na veřejnost. Čelní představitelé radnice se o vyhlášení výběrového řízení dozvěděli jen náhodou.

9. srpna Třicet dva tisíc dvě stě padesát šest dílů sériově vyráběného puzzle. Tolik kousků skládanky se podařilo složit partě padesáti nadšenců z Miroslavi. Úspěšný pokus o překonání světového rekordu ve skládání puzzle se uskutečnil v kulturním domě v Miroslavi.

10. srpna Organizátoři vinobraní zveřejnili oficiální hymnu slavnosti. Nápad dobrý, provedení slabé, reagovali kritici. Vlastní antihymnu pak složilo několik místních hudebníků.

19. srpna Letošní bohatá úroda meruněk a fakt, že je od soukromníků nikdo nevykupoval, připravily záběr pro pálenice. Ty jely nonstop. Zájemce o pálení ovoce přijímaly až na měsíc říjen.

20. srpna Jedenáctý ročník výlovu lechovického sektu ze dna vranovské přehrady vynesl skoro šest set tisíc korun pro handicapované z Centra Paraple.

20. srpna Vlak tažený parní lokomotivou projel nádražími z Okříšek až do Retzu. Lidé tak oslavili 140. výročí hlavní železniční tratě jihozápadní Moravy.

23. srpna Obsazení rolí krále a královny zveřejnili organizátoři Znojemského vinobraní. Svěřili je hereckému duu Petr Vaněk a Martina Válková-Preissová.

24. srpna Slunečné počasí a teploty až kolem čtyřiatřiceti stupňů Celsia. Tak vypadal závěr letošních prázdnin. Vysoké teploty zaměstnávaly záchranáře a i vinaři by si přáli o pár stupňů na teploměru méně. Spokojení naopak byli zemědělci.

25. srpna Dvaadvacet zájemců se ucházelo o půlmiliardový tendr na modernizaci znojemské úpravny vody, opravu části vodovodního řadu a dalších zařízení. Řízení stále čelí kritice kvůli omezení soutěže. Politici kritizují zamýšlené losování.

26. srpna Padesát loutkových představení nachystali organizátoři pátého ročníku Malého festivalu loutky. Nejvíce z nich viděly děti z regionu kolem Moravského Krumlova. Dále je ale festival rozšířen i na Vysočinu a nově také do jižních Čech.

26. srpna Znojemská radnice zkoumala, zda se radní Jiří Ludvík nevydával za policejního agenta. Starosta Zbyšek Kaššai totiž tvrdil, že klamal úředníky a vytahoval z nich citlivé údaje ke konkrétním smlouvám. Podle znalců měl ale radní na dokumenty právo.

26. srpna Krásné ženy, často až extravagantní oblečení či doplňky, muzikanti Petr Bende a Petr Kolář a jako exkluzivní host celosvětově uznávaná módní návrhářka Blanka Matragi. Takovou směs nabídl podvečer na Horním náměstí ve Znojmě stovkám divákům.
27. srpna
Pořadatelé připravili pro Jevišovické historické slavnosti novou scénu, přišlo se na ni podívat okolo tisíce diváků. Slavnosti ale večer zkropil silný liják.


29. srpna
Asi o týden dříve oproti běžným letům začali vinaři na Znojemsku se sklizní hroznů.

30. srpna Podivnou předehru mělo jednání zastupitelů Znojma. Dosavadní starosta Znojma Zbyšek Kaššai na ně poslal prohlášení, kterým rezignoval na svou funkci. Kromě jiného ze zdravotních důvodů. Sám Kaššai na zastupitelstvo nedorazil, ve dvě hodiny odpoledne byl hospitalizován ve znojemské nemocnici. Podle neoficiálních informací však Kaššaie k rezignaci dotlačili jeho straničtí kolegové, kteří už měli dost jeho přehmatů. V poslední době sklidil kritiku třeba za prakticky nulové informování o půlmiliardovém tendru na opravu úpravny vody, za interpretaci auditu radnice, či za články v radničním periodiku, které ho nekriticky opěvovaly.