Zástupci opozice ověření kvality loňské opravy stadionu požadují dlouhodobě. Její pokračování chtěli prosadit na posledním zasedání zastupitelstva. „Kontrolní výbor dostal dva základní důkazy, že všechny práce nebyly provedeny tak, jak být měly. Jednak expertem provedené posouzení jednotlivých částí stavby, jednak přehled dvaceti rozdílů mezi fakturací a skutečným stavem na stadionu," připomněl svým kolegům zastupitel Jiří Kacetl (Pro Znojmo).

Věc proto podle něj vyžaduje další zkoumání. „Žádáme tedy pověření kontrolního výboru pokračováním v kontrole a také zadání posudku kvality a účelnosti odvedené práce a přezkoumání fakturace," vyzval zastupitele Kacetl. Dostatečnou podporu ale nezískal ani pro zařazení bodu do programu jednání, ani pro dodatečně navržené usnesení.

Starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD) sdělil, že návrh na zadání posudku jednomyslně odmítla už rada města. „Stavba je pořád živá a v záruce, chyby jsou neustále odstraňovány. Znalecký posudek proto není možné nyní zadat. Odstraňování závad je v záruce zcela běžné," argumentoval starosta.

Opozičního zastupitele Karla Fialu proto zajímalo, jaké přesně závady město reklamuje a požádal o zaslání seznamu. Starosta mu poskytnutí přehledu přislíbil. „Dosud mě v té věci nikdo nekontaktoval a přehled jsem po téměř třech týdnech nedostal," řekl ve čtvrtek Fiala.

Zástupci pozice další postup zvažují. „Zjištěná pochybení nelze napravit reklamačním řízením. Snažili jsme se jít cestou kontrolního výboru, ovšem zjistili jsme, že žádná vůle k řádnému vyšetření celé věci není. Proto nyní zvažujeme další právní kroky," avizoval zastupitel Kacetl.

Starosta si komentář nechal až do svého sloupku v místním týdeníku. „Na posledním zastupitelstvu známí opoziční křiklouni spustili svou obehranou písničku, jak je všechno v našem městě špatně, " ohlédl se za posledním jednáním starosta.

Otevřeně přitom napsal, že zástupci města počítali s tím, že stavba vyžadovat dodatečné práce. „Pochopitelně jsme všichni na úřadě věděli, že při požadované rychlosti stavby dojde pravděpodobně k nedodělkům a proto jsme si u dodavatele vyjednali pětiletou záruku," dodal starosta.

Podle politologa Jaromíra Příkazského zvolený postup odpovídá starostově strategii. „Už nějaký čas je vidět, že se nerad vyjadřuje bezprostředně, což lze někdy pochopit při množství věcí, kterými se musí zabývat, a dává přednost sdělením prostřednictvím tiskových zpráv nebo sloupků v novinách. Styl komunikace bývá záměrně agresivní, konfrontační," komentoval politolog. Věci to podle něj neprospívá. „Osobní animozity se vkrádají i do vystoupení některých zástupců opozice. Důležitá by přitom měla zůstat fakta. A ta jsou v téhle věci dosti závažná," řekl Příkazský.