Dříve než ostatní, od 10. března, se mohou hlásit i prodejci s řemesly. Ostatní prodejci pak od 15. dubna. „Zájemci o pronájem prodejních míst na Znojemské historické vinobraní 2020 budou moci podat své žádosti už od března, a to elektronicky prostřednictvím Rezervačního systému ZHV 2020. Přihlašování se uskuteční v dané termíny dle nabízeného sortimentu. Ceny za pronájem zůstávají stejné,“ sdělila mluvčí Znojma Zuzaa Pastrňáková.

Ilustrační foto.
Majitel zemřel, šperky za více než 80 tisíc korun připadly státu

Prodejci se letos poprvé budou přihlašovat prostřednictvím Rezervačního systému ZHV 2020. „Nový systém nám v průběhu příprav zjednoduší například přidělování prodejních míst, rozesílání e-mailů nebo generování podkladů pro potřeby celé administrace. Pro prodejce to znamená změnu v přihlašování oproti minulým ročníkům,“ vysvětlil starosta Znojma Jan Grois.

Uživatelská příručka

Rezervační systém vytvořili přímo zaměstnanci znojemského městského úřadu, konkrétně spolupráce majetkového odboru a oddělení správy dat a informačních technologií. „Systém funguje na podkladu mapového serveru města Znojma. Poslouží pro potřeby přihlašování prodejců a následné administrace stánkového prodeje v rámci vinobraní. V současné době pracujeme na vytvoření jednoduché uživatelské příručky pro prodejce,“ naznačila Pastrňáková.

Při tragickém střetu na Znojemsku zemřeli čtyři lidé. Tři osoby se zranily, včetně malého dítěte.
Změny na silnici po tragické nehodě u Pavlic? Čeká se na audit

Stánkový prodej radnice plánuje na Masarykově náměstí, Horním náměstí, Divišově náměstí, na ulici Přemyslovců, náměstí Svobody, v ulicích Dolní a Horní Česká, v Horním parku. Historická tržiště budou na Václavském a Mikulášském náměstí a v ulici Přemyslovců, přičemž historická tržiště budou opět fungovat i v neděli.

Podmínkou prodeje na historických tržištích je dobový oděv prodejců a historický vizuál prodejního místa. Prodejci na historických tržištích, kteří budou během vinobraní předvádět svá řemesla návštěvníkům, odmění radnice částkou 1 000 korun.

Ilustrační foto.
Strach z bolesti? Lidé na Znojemsku k zubaři chodí

Více informací o stánkovém prodeji na www.znojmocity.cz pod odborem majetkovým. O prodejní místa bývá každoročně velký zájem, většina z nich je zarezervována prakticky okamžitě po spuštění prodeje.

Historický průvod

Největší svátek vína u nás, Znojemské historické vinobraní, se letos odehraje od 11. do 13. září na třinácti programových scénách a jeho vrcholem bude velkolepý historický průvod krále Jana Lucemburského s družinou čítající na pět stovek dobových postav. Návštěvníci se mohou těšit na několik folklórních vystoupení dechových i cimbálových muzik, alternativní interprety, ale i známá jména jako Richard Müller, Lenny nebo zpěváka Jamese Harriese s kapelou. Více na www.znojemskevinobrani.cz.