Dříve než ostatní, od 10. března, se mohou hlásit i prodejci s řemesly. Ostatní prodejci pak od 15. dubna. „Zájemci o pronájem prodejních míst na Znojemské historické vinobraní 2020 budou moci podat své žádosti už od března, a to elektronicky prostřednictvím Rezervačního systému ZHV 2020. Přihlašování se uskuteční v dané termíny dle nabízeného sortimentu. Ceny za pronájem zůstávají stejné,“ sdělila mluvčí Znojma Zuzaa Pastrňáková.

Prodejci se letos poprvé budou přihlašovat prostřednictvím Rezervačního systému ZHV 2020. „Nový systém nám v průběhu příprav zjednoduší například přidělování prodejních míst, rozesílání e-mailů nebo generování podkladů pro potřeby celé administrace. Pro prodejce to znamená změnu v přihlašování oproti minulým ročníkům,“ vysvětlil starosta Znojma Jan Grois.

Uživatelská příručka

Rezervační systém vytvořili přímo zaměstnanci znojemského městského úřadu, konkrétně spolupráce majetkového odboru a oddělení správy dat a informačních technologií. „Systém funguje na podkladu mapového serveru města Znojma. Poslouží pro potřeby přihlašování prodejců a následné administrace stánkového prodeje v rámci vinobraní. V současné době pracujeme na vytvoření jednoduché uživatelské příručky pro prodejce,“ naznačila Pastrňáková.

Stánkový prodej radnice plánuje na Masarykově náměstí, Horním náměstí, Divišově náměstí, na ulici Přemyslovců, náměstí Svobody, v ulicích Dolní a Horní Česká, v Horním parku. Historická tržiště budou na Václavském a Mikulášském náměstí a v ulici Přemyslovců, přičemž historická tržiště budou opět fungovat i v neděli.

Podmínkou prodeje na historických tržištích je dobový oděv prodejců a historický vizuál prodejního místa. Prodejci na historických tržištích, kteří budou během vinobraní předvádět svá řemesla návštěvníkům, odmění radnice částkou 1 000 korun.

Více informací o stánkovém prodeji na www.znojmocity.cz pod odborem majetkovým. O prodejní místa bývá každoročně velký zájem, většina z nich je zarezervována prakticky okamžitě po spuštění prodeje.

Historický průvod

Největší svátek vína u nás, Znojemské historické vinobraní, se letos odehraje od 11. do 13. září na třinácti programových scénách a jeho vrcholem bude velkolepý historický průvod krále Jana Lucemburského s družinou čítající na pět stovek dobových postav. Návštěvníci se mohou těšit na několik folklórních vystoupení dechových i cimbálových muzik, alternativní interprety, ale i známá jména jako Richard Müller, Lenny nebo zpěváka Jamese Harriese s kapelou. Více na www.znojemskevinobrani.cz.