„Jako vedoucí jsem začínal v roce 1976 v pionýrské organizaci na základní škole Pražská ve Znojmě. V té době byly mé děti malé a oslovila mě učitelka školy Husová, abych vedl kroužek. Takže ona může za to, že už se tak dlouho věnuji mládeži,“ vzpomíná sběratel.

O osm let později nechal Dušek kroužek zaregistrovat a v roce 1990 přešel do Domu dětí a mládeže ve Znojmě, ve kterém funguje dodnes. Po více jak desetiletých kontaktech se slovenským mistrem, grafikem a rytcem Fero Horniakem nese Klub mladých filatelistů jeho jméno. „Právě v těchto dnech jsme uspořádali v Domě umění ve Znojmě jeho výstavu poštovních známek. V doprovodném programu si mohou zájemci prohlédnout i prezentaci našeho klubu,“ říká.

Vedoucí jezdí se svými svěřenci na filatelistické olympiády a výstavy. „Poprvé jsme se umístili osmnáctí, další rok jsme už byli ve finále. A od té doby se nestalo, abychom nezískali kvalitní výsledek,“ popisuje.Děti soutěží ve čtyřech kategoriích a musí zvládat základní pojmy. „Na každé filatelistické olympiádě se píše všeobecný test. Pokaždé je zadané určité téma, ke kterému musí soutěžící dovézt známky,“ přibližuje.

Ve svém týmu má Jiřího Dvořáka, který už byl desetkrát ve finále. „Z toho sedmkrát vyhrál. Takže jsme jedničky,“ chlubí se Dušek.Poštovní známky provází sběratele a vedoucího už odmala. „Sbírám známky od té doby, co si já pamatuji. Provází mě po celý život,“ dodává Dušek.