Stávající provoz základny záchranné služby ve Znojmě je nyní umístěný ve stísněných prostorách „staré nemocnice". „Vzhledem k tomu, že tento areál je určen k prodeji, rozhodli jsme o přestěhování výjezdové základny záchranářů do nově vybudovaných prostor. Pozemky pro tuto stavbu se nacházejí ve Znojmě s výjezdem na ulici Pražskou, která je hlavní komunikací ve směru Praha – Vídeň," sdělila mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Jak doplnila, koncem loňského roku stát uvolnil pozemky a finance na nové výjezdové stanoviště Hasičského záchranného sboru, a to v areálu policie na Pražské. „Rozhodli jsme se pro koncept společného integrovaného střediska. Projektová dokumentace bude dokončena ještě v průběhu letošního roku tak, aby se na jaře příštího roku začalo stavět," dodal hejtman Michal Hašek.

O odchodu hasičů z jejich současné stanice informoval při své podzimní návštěvě Znojma ministr vnitra Milan Chovanec a přislíbil peníze na stavbu nové základny. „Současná hasičská stanice už nevyhovuje. Nová by měla být otevřena do dvou let a měla by stát sto milionů korun. Peníze půjdou hlavně ze státního rozpočtu, přispěje ale i kraj a město," řekl Chovanec.