Náměstek jihomoravského hejtmana pro dopravu a majetek Roman Hanák připustil, že rozlehlý areál má pro případného kupce má své přednosti i slabiny. „Uvědomujeme si, že většina budov nemocnice je stará přes osmdesát let a vyžaduje velkou investici. Kupce ale může areál zaujmout například výhodnou polohou na okraji historického centra města. Proto se dál budeme snažit získat z prodeje co nejvíce peněz pro krajský rozpočet," řekl náměstek. Minimální cenu ovšem představitelé kraje opět nestanovili.

Podle Jiřího Němce, krajského radního ze Znojemska, je těžké předjímat, zda se tentokrát kupce podaří najít. „Prospěšné může být, že se během podzimu odstěhuje do nového záchranka, ale těžko předjímat, když to tolik předchozích pokusů zatím nevyšlo. Minimálně se můžeme dozvědět, jaká je reálná cena, za kterou se areál dá prodat, pokud nějaké nabídky přijdou," uvažoval radní Němec.

Představitelé kraje již dříve vyjádřili naději, že by vyhlídky na získání kupce mohlo vylepšit ožívání české ekonomiky. „Díky obecně posilující ekonomice a výhodným úvěrovým podmínkám zcela jistě ožil trh, pokud jde o běžné bydlení. Zda můžeme mluvit o nějakém oživení, pokud jde o význačné areály, to je úplně jiná otázka. Osobně si myslím, že kraj měl šanci, když loni přišel zájemce, který nabízel šestatřicet milionů. To byla tehdy za areál slušná cena, " komentoval ovšem jejich úvahy před časem znalec regionálního realitního trhu Kamil Dřevojan.

Kupce nedávno kraj marně hledal i pro budovu bývalé střední zemědělské školy v Alšově ulici. O tom, jak s ní nyní naloží, představitelé kraje ještě nerozhodli. Je ale možné, že bude znovu sloužit školskému využití. „Další využití nyní zvažujeme a jednáme o něm se Střediskem služeb školám a Zařízením pro další vzdělávání pedagogických pracovníků," informoval náměstek hejtmana Hanák.

Rozlehlý areál staré nemocnice má téměř třiceti tisíc metrů čtverečních. Většina budov je již opuštěných.