Co je ve Strachoticích aktuálního? Na co se mohou obyvatelé těšit v nejbližší době?
V současné době dokončujeme opravu základní školy, která spočívala ve výměně střešní krytiny a rekonstrukci střechy. Dokončujeme také rozsáhlou akci revitalizaci zeleně v obci, předpokládám, že i dokončíme, v květnu nebo červnu tohoto roku.

Žijeme tady v pohodě, máme všechno, co potřebujeme. Obchody, služby, poštu, doprava funguje. Dá se tady rybařit a jsem rád, že si zajdu na fotbal. Je to místní nedělní tradice, o kterou jsme teď přišli kvůli covidu, ale snad to už nebude dlouho trvat.
ANKETA: Jak se žije ve Strachoticích? Pěkná příroda, místní ale trápí silnice

Jaké investice plánujete výhledově?
Připravujeme jednu z největších investičních akcí v obci, a tou je nová úpravna vody. Ta stávající je už zastaralá a nevyhovuje kvalitativně ani kapacitně. Vybudujeme také dva nové vrty a nový věžový vodojem.

Máme v plánu i výstavbu nového multifunkčního hřiště. Tam jsme ale závislí na získání dotace. Pokud se nám to pořadí, mohli s pracemi začít v polovině tohoto roku a dokončit je v polovině příštího roku.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

V delším časovém horizontu připravujeme také přestavbu bývalé budovy základní školy v centru obce, která je zahrnuta do takzvaných bronwfieldů. Rádi bychom tuto budovu přestavěli na byty.

Co se v obci nedaří?
Trápí nás špatný stav některých komunikací. Ty naše obecní jsou z devadesáti procent hotové, ale přes Strachotice vedou státní silnice, ty jsou ve špatném stavu. Z pozice obce ale nedokážeme tento stav moc ovlivnit.

Zdroj: DENÍK/Dagmar Sedláčková

Kde vidíte Strachotice za dvacet let?
Byl bych rád, kdyby Strachotice byly moderní, úspěšnou obcí, dobrou pro život. Snažíme se tomu jít naproti, budujeme lokality pro bydlení. Nyní máme připravené dva projekty, díky nimž v obci vyroste zhruba 45 nových rodinnýh domů. Lokality se nachází v jižní a jihozápadní části obce, v krásném terénu s výhledem do přírody.