Jak doplnila, chce naplno využít svých životních zkušeností. Pětadvacet let totiž působila ve vysokých manažerských funkcích v byznysu, poslední rok a půl je starostkou.

Pro kandidaturu se dle svých slov rozhodla kvůli řadě problémů, které vidí kolem sebe. „Nemohu dále přihlížet zhoršující se dostupnosti zdravotní péče, nedostatku řemeslníků a technicky vzdělaných absolventů škol, nekonečným frontám kamionů v našich městech nebo havarijním silnicím v okrajových částech kraje,“ shrnula své důvody na svém oficiálním profilu na facebooku.

Krajské volby 2024. Vše, co potřebujete vědět.
Krajské volby 2024: Jak budou vypadat, termíny, jak se volí, kdo může kandidovat

Zároveň pozornila, že její kandidaturu musí potvrdit v květnu Výbor hnutí ANO v Praze.

Ivana Solařová se stala starostkou na podzim 2022. Vystřídala Jakuba Malačku, který se svým uskupením Naše Znojmo skončil ve volbách na druhém místě. Stala se první ženou ve Znojmě, která usedla do křesla starostky. Koalici hnutí ANO vytvořilo s SDP a Znojmáky. ANO tehdy bylo jasných vítězem komunálních voleb ve druhém největším městě v Jihomoravském kraji.

Jihomoravský politik Michal Hašek.
Inspirací je příběh Ficovy strany, říká po návratu do politiky exhejtman Hašek

Termín krajských voleb ještě jasně daný není, uskuteční se letos na podzim. Před čtyřmi roky kandidáti hnutí ANO v krajských volbách napříč republikou suverénně zvítězili, ale v konečném součtu jim to stačilo na obsazení tří hejtmanských postů, a to v Moravskoslezském, Ústeckém a Zlínském kraji.

Hejtmanem Jihomoravského kraje je první volební období lidovec Jan Grolich. Do krajských voleb půjde znovu, tentokrát na společné kandidátce SPOLU. Současnou koalici na kraji tvoří zástupci KDU-ČSL, Pirátů, ODS se Svobodnými a Starostů pro jižní Moravu.