Až do zahájení jednání se ovšem třetí strana, která se ve Znojmě dohodla na koalici, tedy ODS, oficiálně nevyjádřila k tomu, koho bude nominovat na post třetího místostarosty. Nakonec se jím podle očekávání stal šéf místní organizace ODS Karel Podzimek mladší.
Osmatřicetiletý starosta Jan Grois v prvním projevu po zvolení uvedl, že zvolení bere jako svůj závazek vůči všem obyvatelům Znojma.

„Občané mají často po volbách pocit, že se na ně krátce po sečtení hlasů zapomene. Rád bych je ujistil, že se tak nestane. Jedna z prvních věcí, kterou udělám, je to, že navštívím všechny městské části a občanům poděkuji za jejich podporu,“ uvedl Grois.

Posledním místostarostou, kterého jako uvolněného zastupitelé zvolili, je tedy sedmatřicetiletý podnikatel Karel Podzimek mladší. Pro jeho zvolení hlasovalo 21 z celkem jednatřiceti zastupitelů. Proti bylo všech pět zastupitelů sdružení Pro Znojmo. „Děkuji za zvolení. Ty, kteří mě nevolili, přesvědčím svou prací. Kdykoli za mnou mohou přijít a diskutovat se mnou,“ pozval odpůrce Podzimek.

Lídr sdružení Pro Znojmo Lukáš David po ukončení jednání zastupitelstva Deníku Rovnost řekl, že ve volbě místostarostů nešlo o žádné překvapení. „Od začátku sčítání hlasů letošních voleb spolu seděly dvě strany, které sice k sobě mají nejdál, ale ve Znojmě naopak nejblíže. Mluvím o ČSSD a ODS. Bylo jasné, že tyto dvě strany vytvořily jednací blok. Je to podraz na voličích ODS a nám se to velmi nelíbí,“ reagoval na zvolení Podzimka mladšího David.

Zastupitelé také zvolili dva předsedy významných výborů, finančního a kontrolního. Oba posty budou zastávat ženy, které kandidovaly za hnutí Svoboda a přímá demokracie. Finanční výbor povede Růžena Šalomonová, kontrolní pak Petra Svedíková Vávrová.