V mrazírenském boxu v zázemí restaurace bylo uskladněno jedenáct kilogramů masa. Inspektorkám se nepodařilo získat od provozovatele doklad o koupi a původu masa.

Další maso už mohlo ohrozit zdraví hostů. „V chladírenském boxu bylo navíc uloženo třináct kilogramů baleného masa po datu použitelnosti. Další vakuové balení vepřové krkovice nemělo etiketu a u nebaleného masa nebyly navíc dodrženy teplotní podmínky skladování," sdělil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Na špatný stav silnice v Pražské ulici na hlavním tahu Znojmem si stěžují řidiči dlouhodobě. Velké opravy jsou plánované na jaro.
Doprava ve Znojmě zhoustne. V jednom termínu opraví Pražskou i Mariánské náměstí

Výsledek měření teploty masa byl podle něho přes dvanáct stupňů Celsia, zatímco legislativou požadovaná teplota je čtyři stupně.

Při kontrole na místě veterinární inspektorky téměř třicet kilogramů masa znehodnotily obarvením a nařídily jejich bezpečnou likvidaci.Při kontrole na místě veterinární inspektorky téměř třicet kilogramů masa znehodnotily obarvením a nařídily jejich bezpečnou likvidaci.Zdroj: Státní veterinární správa

Při kontrole na místě veterinární inspektorky téměř třicet kilogramů masa znehodnotily obarvením a nařídily jejich bezpečnou likvidaci na náklady provozovatele. „S provozovatelem restaurace zahájíme správní řízení, za porušení zákona o potravinách může být v tomto případě uložena sankce až do výše padesáti milionů korun,“ poukázal Vorlíček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se do tržnice v Brně. Prodávali tam ptáky neznámého původu

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov