Jde o silnice v Suchohrdlech a Kuchařovicích a také v příměstské části Znojma, v Příměticích. „Konkrétně v Příměticích s výstavbou nové dešťové kanalizace ještě vůbec stavaři nezačali, v Kuchařovicích mají zpoždění s výměnou poškozených obrub a demontáží žulové přídlažby. V Suchohrdlech se dá uvažovat o jiném postupu prací, než jsou v harmonogramu,“ sdělil Znojemskému deníku Rovnost šéf znojemských silničářů Jaroslav Kosík.

Co má zpoždění
• Přímětice dešťová kanalizace, asi 14 dní
• Kuchařovice výměna obrub, demontáž přídlažby, asi 14 dní

Jeho slova potvrzuje i starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. „Mám informace o tom, že lidí, kteří mají na stavbě pracovat, je opravdu poskrovnu. Také bych si představoval, aby se pracovalo rychleji a jednotlivé obce byly opravené co nejdříve, aby se ulehčilo Znojmu,“ konstatoval Gabrhel.

Vyjádření vedení společnosti IMOS Brno, která stavbu zajišťuje, se redakci nepodařilo získat. Vedení firmy jen přes sekretariát vzkázalo, že harmonogram dodržují.

Opravy komplikují život místním řidičům i podnikatelům. „Naši dodavatelé i zákazníci nám často volají s dotazem, kudy k nám vlastně mají jet. Jedou-li podle navigace, často skončí na křižovatce nad nemocnicí,“ naznačil podnikatel Marek Vejchoda, který má v obci svoji firmu a vzorkovnu pro zákazníky.

Dopravní situace v pondělí ráno. Kamiony nemají jinou možnost, než projet Znojmem po silnici číslo I/38. Tedy Pražskou ulicí (na snímku) a dál centrem města.
Řidičům praskají nervy. Kvůli opravám silnic je ve Znojmě stále brzdí kamiony