Řidiči si totiž musí zvyknout na novou trasu. „Od prvního srpna se kyvadlový provoz přesune na nově postavený most,“ uvedla mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.

Nové opatření zavedli kvůli pokračujícím pracím na silnici. „Důvod je jednoduchý. Stavbaři totiž musí vybudovat druhý jízdní pruh aktuálně stavěného napojení obchvatu na stávající silnici, a tak se doprava odkloní právě na nově vybudovaný most,“ vysvětlil starosta Znojma Jan Grois.

První auta vyjedou na tuto část obchvatu už brzy. „Aktuálně stavěnou část od kasárenské po únanovskou křižovatku zprovozníme na podzim,“ dodala mluvčí.

Na zrušení uzavírky se těší místní. „Je nepříjemné, když je silnice zasekaná, obzvlášť za dopravní špičky. Ale obchvat tu určitě pomůže. Od kamionů i od projíždějících. Každá kapka dobrá,“ svěřil se Stanislav Maar, který přes uzavřené silnice jezdí autem často.

Právě odklonění nákladní dopravy je jedním z hlavních důvodů stavby obchvatu kolem Znojma. Zajistit má také větší bezpečnost ve městě i lepší ovzduší. Momentálně rozdělaná část je jednou ze tří.

KRISTÝNA SKLENÁŘOVÁ