„Jednáme v intencích smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic. Jedná se o pozemky nutné v různých fázích stavby obchvatu,“ napsal v SMS odpovědi na konkrétní otázky Grois. Není tedy jasné, kteří majitelé pozemků za složitostmi stojí ani kolik jich aktuálně je. Přitom na výkupech či směnách pozemků, které jsou v soukromém vastnictví, stojí a padá rychlost stavby obchvatu.

Konkrétnější byl starosta v případě posledního kontrolního dne, o kterém informoval na své stránce na facebooku v polovině ledna. „Skruže mostu jsou už dokončené a pracuje se mimo jiné na pilotovém založení protihlukových stěn. S jejich montováním mají začít na konci ledna,“ sdělil starosta.

Práce na stavbě části obchvatu sledují nejen tisíce lidí, kteří projíždějí či procházejí kolem budoucího mostu v Přímětické ulici i jinde. Bedlivě je pozoruje také členka Sdružení Obchvat Lenka Poláková. „Třetího ledna bylo veřejné jednání o územním rozhodnutí a tam se objevily nějaké problémy. Pokud vím, na právě stavěné části obchvatu chybí jen jeden jediný pozemek. Pokud by s majitelem radnice jednala, myslím, že by se dalo na směně pozemků dohodnout,“ řekla Poláková.

Jak dodala, chtěla se se starostou osobně setkat a o obchvatu promluvit. „Vzkázal mi, ať se starám o svoje,“ dodala žena, kterou lidé mají zafixovanou jako zarytou odpůrkyni stavby obchvatu.

Tomuto označení se však brání. „Nejsem proti obchvatu a nikdy jsem nebyla. To, co se dnes staví, není obchvat a už jsem to slyšela i z úst zainteresovaných úředníků. Obchvatu, který nyní staví, říkají okružní cesta. Náš spolek je pro urychlené dostavění těch 750 metrů silnice, aby se Znojmu ulevilo,“ dodala s tím, že stále prosazují takzvaný velký obchvat.